Старовинні фрески у церкві на Львівщині замінили кухонними кахлями (фото)
Під час ремонту фрески 1909 року збили зі стін та винесли разом із будівельним сміттям.
Під час ремонту фрески 1909 року збили зі стін та винесли разом із будівельним сміттям.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Фото: Андріан Кліщ, facebook.com/ukrtopik
Знищені фрески церкви Успіння Пресвятої Богородиці у селі Славське Львівської області під час ремонту замінили кухонними кахлями. Фото оприлюднило Українське товариство охорони пам’яток історії та культури.
Фото: Андріан Кліщ, facebook.com/ukrtopik
Керамічна плитка фірми Kerama Marazzi, як вказано в її характеристиках, використовується для оздоблення кухонь і виробляється в Росії, зазначає ZAXID.NET.
Фото: Андріан Кліщ, facebook.com/ukrtopik
Церква УГКЦ, збудована у перших роках ХХ століття, є пам’яткою архітектури місцевого значення. Фрески у стилі української сецесії створили у 1909 році Модест Сосенко та Юліан Буцманюк.
Під час ремонту навесні 2019 року представники місцевої громади на чолі зі священиком знищили ці розписи, а також демонтували з підлоги та стін автентичну плитку. Фрески збили зі стін та винесли разом із будівельним сміттям.
Оригінальні фрески. Фото: Андрій Салюк
В УГКЦ знищення розписів назвали «поспішним рішенням громади». Львівська обладміністрація заявила про намір домогтися судового рішення про вилучення храму з власності громади Славського.
Місцева поліція порушила кримінальне провадження за ч. 2 ст. 298 – знищення або пошкодження об’єктів культурної спадщини.
Читайте також: В Іспанії виправили наслідки невдалої реставрації статуї, яка стала мемом
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті