Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Костянтин Яловий

Наступного року у Києві заплановали будівництво комплексу з переробки органічних решток – опалого листя, скошеної трави чи зрізаних гілок, повідомляє на своїй сторінці в Фб Костянтин Яловий (голова постійної комісії з питань екологічної політики Київської міської ради).

Крім листя і трави планують переробляти також продукти харчування, жири і рідкі побутові відходи.

Внаслідок переробки органічних решток має виділятися біогаз – це різновид палива, який утворюється в результаті розкладання органіки. Його можна далі перетворювати на енергію чи викоритовувати як пальне для автівок, як це роблять у Швеції. 

«Підприємство включатиме три біореактори, де і перероблятиметься органічна сировина. За попередніми оцінками – це щороку близько 30 тон органіки, яку зараз комунальні підприємства зберігають на спеціальних майданчиках, де або компостують, або утилізують», – пояснює Костянтин Яловий. 

Будівництвом займатиметься фінська компанія, яка вже взяла зразки сировини (вологе і сухе опале листя та скошена трава) для проведення досліджень. Також триває пошук локацій для такого комплексу. 

У Рівному безкоштовно прийматимуть від містян опале листя. Відходи перероблятиме на добриво каліфорнійський черв’як.

Читайте також: Український школяр розробив папір із опалого листя

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button