Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 304 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Костянтин Яловий

Наступного року у Києві заплановали будівництво комплексу з переробки органічних решток – опалого листя, скошеної трави чи зрізаних гілок, повідомляє на своїй сторінці в Фб Костянтин Яловий (голова постійної комісії з питань екологічної політики Київської міської ради).

Крім листя і трави планують переробляти також продукти харчування, жири і рідкі побутові відходи.

Внаслідок переробки органічних решток має виділятися біогаз – це різновид палива, який утворюється в результаті розкладання органіки. Його можна далі перетворювати на енергію чи викоритовувати як пальне для автівок, як це роблять у Швеції. 

«Підприємство включатиме три біореактори, де і перероблятиметься органічна сировина. За попередніми оцінками – це щороку близько 30 тон органіки, яку зараз комунальні підприємства зберігають на спеціальних майданчиках, де або компостують, або утилізують», – пояснює Костянтин Яловий. 

Будівництвом займатиметься фінська компанія, яка вже взяла зразки сировини (вологе і сухе опале листя та скошена трава) для проведення досліджень. Також триває пошук локацій для такого комплексу. 

У Рівному безкоштовно прийматимуть від містян опале листя. Відходи перероблятиме на добриво каліфорнійський черв’як.

Читайте також: Український школяр розробив папір із опалого листя

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button