«Місто як газова камера»: у Делі оголосили надзвичайний стан через смог (фото)
Рівень забруднення критично підвищився через паління стерні на полях.
Рівень забруднення критично підвищився через паління стерні на полях.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Влада Індії була змушена оголосити надзвичайний стан у метрополії Делі та двох сусідніх штатах через значне забруднення повітря та густий смог, повідомляє BBC.
«Делі перетворилося на газову камеру через дим від полів, які горять у сусідніх штатах. Важливо захиститися від цього токсичного повітря. Тож ми почали розповсюджувати 50 мільйонів масок через приватні та державні школи», – заявив міністр Делі Арвінд Кеджрівал.
Паління сухого листя та стерні на полях у цей період – сезонний чинник смогу. Та значний внесок також роблять автомобілі та промисловість.
Концентрація небезпечних часток PM2.5 перевищила рекомендований ВООЗ рівень у 20 разів, сягнувши 533 мкг/м3. Для порівняння, під час нещодавнього сильного смогу в Києві, за даними AirIQ, концентрація PM2.5 сягала максимум 66 мкг/м3.
Міська влада закрила школи Делі принаймні до наступного вівторка, п’ятого листопада. Протягом тижня буде заборонено всі будівельні роботи. Також під забороною – феєрверки, що зазвичай запускають на свято Дівалі.
Деяких працівників відпустили з роботи додому. Наприклад, керівництво фірми, в якій працюють кількасот людей, наказало їм не приходити у понеділок.
З понеділка впровадять тимчасову пілотну схему: до міста впускатимуть по черзі автомобілі з парними або непарними номерами. Таку систему вже практикують у столиці Китаю в дні сильного смогу.
Під питанням опинився матч із крікету з командою Бангладеш. Утім, тренер бангладешців заявив, що його аніяк не лякає ситуація з повітрям в Індії, бо такий самий смог і в його країні.
Місцеві жителі нарікають, що ситуація зі смогом повторюється у листопаді з року в рік. Натомість влада лише роздає захисні маски.
Читайте також: Повітря у центрі Лондона стало чистішим на 30% завдяки платному в’їзду автівок
Нагадаємо, згідно зі спостереженнями AirIQ, найбільше забруднення повітря в Києві так само спостерігається у жовтні та листопаді.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті