Glovo планує запустити в Україні «темні кухні» й «темні супермаркети». Що це таке?
«Темні супермаркети» Glovo вже відкрила у Барселоні та Мадриді.
«Темні супермаркети» Glovo вже відкрила у Барселоні та Мадриді.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Сервіс доставки Glovo планує наступного року запустити в Україні, передусім у Києві, «темні кухні» (dark kitchen), повідомив співвласник компанії Саша Мішо в інтерв’ю The Page.
Темна кухня – це приміщення, де партнери Glovo, наприклад, кафе або ресторани, готуватимуть продукти з власного меню і доставлятимуть через платформу Glovo.
Така система дозволятиме розвантажити кухні власне при закладах, де навантаження зростає з необхідністю готувати і для відвідувачів, і для онлайн-замовників.
Крім того, «темна кухня» дозволятиме закладам продавати своє меню у віддалених районах міста.
Інший проєкт, запуск якого також розглядається в Україні, – темний супермаркет (dark supermarket). Це супермаркет, доступний лише онлайн, знов-таки через платформу Glovo. У ньому присутній передусім асортимент продуктів, які можуть знадобитися покупцям терміново, таких як молоко, цукор тощо – скажімо, 1000–1500 найменувань.
Наприклад, хтось починає готувати і помічає, що відсутні деякі інгредієнти. Ідея «темного супермаркету» полягає в тому, аби кур’єр доставив необхідні продукти протягом 15 хвилин. Такі «темні супермаркети» Glovo вже запустила у Барселоні й Мадриді.
Третій проєкт – темний склад (dark storage). Наразі більшість компаній зберігає свої товари на складах, розташованих далеко за містом. Glovo хоче запропонувати їм зберігати товари на своїх складах, які буде розташовано безпосередньо в місті. Це дозволить доставляти товари протягом 30 хвилин замість 24-48 годин.
Cервіси доставки їжі Glovo та UberEats почали працювати в Києві наприкінці 2018 – на початку 2019 року. У жовтні компанія з Вірменії запустила в Києві сервіс доставки їжі Menu.ua. Компанія Pokupon планує запустити в Києві сервіс доставки їжі «Ракета».
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті