Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: freestocks.org

Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт 2051-1, який пропонує обмежити використання пластикових пакетів. Водночас основною альтернативою проголошує «біорозкладні пакети».

В разі остаточного ухвалення законопроєкту, з 2022 року буде заборонено розповсюдження пластикових пакетів у магазинах, супермаркетах і ресторанах. Виключення складатиме упаковка для риби, м’яса, сипучих продуктів тощо.

Забороняється і схиляння споживачів до купівлі пластикових пакетів.

Крім того, буде заборонено розповсюдження оксорозкладних пластикових пакетів, адже у процесі розкладання вони залишають після себе мікропластик.

Порушникам загрожуватиме штраф у розмірі 1700-3400 гривень.

Водночас законопроєкт пропонує стимулювати виробництво «біорозкладних пакетів» та запровадити їх обов’язкове маркування.

Зазначено, що біорозкладний пластиковий пакет – це такий, що розкладається за участі мікроорганізмів на елементи природнього походження та відповідає ДСТУ EN 13432:2015 (EN 13432:2000, IDT).

У пояснювальній записці автори зазначають, що кожен українець використовує близько 500 поліетиленових пакетів щороку, в той час як європеєць – в середньому 90 пакетів. При цьому в Україні лише близько 6% використаних пакетів потрапляють на переробку.

Нагадаємо, британська газета The Guardian почала пакувати паперові випуски в повіністю біорозкладні упаковки з картопляного крохмалю.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button