Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Київський зоопарк

У Київському зоопарку найпершою впала у зимову сплячку тянь-шанська білокоготна ведмедиця Даша, повідомляє Сьогодні.

«Ще пару днів тому наші співробітники помітили, що коли випускають її на прогулянку, то ведмедиця дуже важко пересувається і насилу заходить у вольєр, більш того, вона почала там потихеньку будувати собі барліг. Ми, цілком зрозуміло, заманили її усілякими ласощами назад, і перевели у її зимову квартиру-вольєр», – розповів директор зоопарку Кирило Трантін.

Влітку Даша важила близько 70 кілограм, а перед сплячкою – 100-110 кілограм. Ведмедів починають готувати до сплячки з серпня, посилюючи їхній раціон. Дають каші, багато горіхів, меду, додатково виноград, ягоди, рибу, яловичину.

Фото: Київський зоопарк

Торік ведмеді починали засинати раніше, оскільки вже у листопаді був сніг і мороз. Цьогоріч осінь незвично тепла, і тварини ідуть у сплячку лише зараз.

«Ми влаштовуємо ведмедям прогулянки по вольєру, вони забирають дві-три години. Ведмедики бачать, що ще тепло і спати не лягають. До того ж у різних частинах вольєрів ми їм підкладаємо їжу. Коли бачимо, що ведмідь вже засинає, переводимо його у спеціально облаштовані спальні», – розповіли в зоопарку.

Торік бурі ведмеді взагалі не спали. Вони виросли у неволі та не навчилися залягати на сплячку.

Після Даші піде спати, радше за все, ведмедиця Чудо. Вона, зазвичай, рано залягає у барліг, а далі поступово й решта ведмедів. У Київському зоопарку є чотири бурі ведмеді, два тянь-шанські й три білогруді.

Читайте також: На прикладі кращих європейських зразків: як проєктували Черкаський зоопарк

Нагадаємо, Міністерство культури заявило, що припиняє придбання нових тварин для державних цирків і створює робочу групу, що має якомога швидше розробити план виведення тварин із цирків.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button