Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 299 днів. За цей час ми опублікували 23649 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Harry Quan, Unsplash

У Данії та Швеції значно знизився рівень самогубств серед ЛГБТ-пар після легалізації в цих країнах гей-шлюбів. Про це повідомляє The Guardian з посиланням на спільне дослідження Стокгольмського університету та Данського дослідницького інституту з запобігання суїциду.

Данія була першою у світі країною, що легалізувала одностатеве партнерство. Це сталося у 1989 році. А одностатеві шлюби було узаконено 2012 року. Швеція легалізувала партнерство 1995 року, а шлюби – у 2009 році.

Дослідники порівняли дані щодо кількості самогубств серед людей, які перебували в одностатевих і гетеросексуальних стосунках у періоди 1989-2002 та 2003-2016 роки. Загалом дослідження охопило 28 тисяч представників ЛГБТ.

Між цими періодами рівень самогубств тих, хто перебував у одностатевих стосунках, знизився на 46%. Тим часом рівень самогубств серед гетеросексуальних партнерів (яких можна вважати контрольною групою) впав на 28%.

Тож жителі Данії та Швеції загалом стали рідше вчиняти суїцид, але таке різке падіння рівня самогубств саме серед одностатевих партнерів вказує на зниження соціальної стигматизації завдяки легалізації ЛГБТ-шлюбів.

Водночас геї та лесбійки досі скоюють самогубство двічі частіше, ніж ті, хто перебувають у гетеросексуальних відносинах.

Хоча країни Скандинавії мають репутацію найпрогресивніших у питанні прав ЛГБТ, інше дослідження виявило, що кожен третій чоловік у Данії вважає секс між двома чоловіками аморальним.

Нагадаємо, у червні в Києві більш як вісім тисяч осіб взяли участь у Марші рівності на захист прав ЛГБТ.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button