Wizz Air закликає заборонити бізнес-клас у літаках
Угорський лоукостер ввважає додаткові зручності неекологічними.
Угорський лоукостер ввважає додаткові зручності неекологічними.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Гендиректор угорського лоукостера Wizz Air Йожеф Вараді закликав авіакомпанії скасувати бізнес-клас у літаках заради боротьби з кліматичними змінами, повідомляє Forbes.
«Бізнес-клас має бути заборонений. Вуглецевий слід від таких пасажирів удвічі перевищує той, що лишають пасажири економ-класу. Авіаіндустрія винна у збереженні цієї неефективної й архаїчної моделі», – заявив Вараді.
Він вважає, що бізнес-класу не повинно бути перельотах тривалістю менш як п’ять годин.
Справді, згідно з калькулятором, розробленим швейцарською неприбутковою організацією myclimate, переліт Лондон-Берлін в економ-класі спричинить викид 0,209 тонн вуглецю, а в бізнес-класі – 0,270 тонн.
Wizz Air стверджує, що має найнижчий показник вуглецевого сліду в розрахунку на кожного пасажира з-поміж авіакомпаній-конкурентів. Те саме, до речі, стверджує Ryanair. Утім, завдяки кількості авіарейсів ірландський лоукостер увійшов до десятки найбільших забруднювачів Європи.
«Це правда, що пасажир бізнес-класу лишає більший вуглецевий слід, ніж пасажир економу. Викиди у розрахунку на кожного пасажира в лоукостерів справді менші. Але річ у тому, що загальні викиди від авіації зростають, і за цей ріст відповідальні лоукост-компанії», – пояснює Жиль Дюфрасне, представник Carbon Market Watch.
На цій підставі авіакомпанії, які пропонують перельоти бізнес-класом, звинувачують лоукостерів у безвідповідальній ціновій політиці: квитки вартістю 10 євро заохочують людей літати частіше, що в цілому завдає більше шкоди довкіллю.
Авіакомпанії почали запроваджувати бізнес-клас у 1970-х роках як проміжний між першим і економ-класом. У ті часи стюарди ще могли запропонувати пасажирам сигару до дорогого коньяку і запеченого ягняти.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті