Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 302 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Музей Баухауза в Тель-Авіві. Фото: Wikipedia  

19 листопада у Києві відкрилася виставка про Біле місто – модерністський архітектурний ансамбль у Тель-Авіві, внесений до світової спадщини ЮНЕСКО.

Комплекс налічує тисячі об’єктів, збудованих у 1920–1950 роки в інтернаціональному стилі «баухауз». Власне саме в Тель-Авіві зосередилася найбільша спадщина школи Баухауз у світі.

Площа Дізенгофа в Тель-Авіві. Фото: Wikipedia

Це пов’язано з тим, що розквіт модернізму збігся з посиленням нацистської влади в Німеччині. У Підмандатну Палестину їхало чимало європейських архітекторів єврейського походження, особливо на початку 1930-х, коли нацисти почали переслідування та зрештою закрили школу Баухауз, яку вважали осередком культурного більшовизму. У Тель-Авіві архітектори адаптували принципи Баухауза до місцевого клімату.

Київська виставка демонструє, в якому стані перебували будівлі Білого міста, як їх відновлювали протягом останніх 20 років та як вони змінилися в результаті масштабної реконструкції.

«Це єдиний проект в Україні, який дозволяє на професійному рівні ознайомитись з масштабною реконструкцією значущих пам’яток архітектури у Білому місті та демонструє всю складність програми зі збереження архітектурної спадщини міста і її введення у сучасний контекст», – йдеться в анонсі.

Будинок, спроєктований Зеєвом Рехтером – вихідцем із південної України. Фото: Wikipedia

Реконструкцію архітектури Білого міста з музею Баухаузу в Тель-Авіві привіз до Києва ізраїльський культурний центр «Натів» з нагоди 100-річчя архітектурного напрямку Баугауз.

Також на виставці покажуть роботи зроблені студентами КНУБА тривимірні моделі та хрестоматійні меблі Баугауз і розкажуть про розвиток напрямку Баугауз у Києві, Харкові та Львові.

Відвідувачі зможуть прогулятися кількома локаціями Тель-Авіва за допомогою VR-окулярів та відвідати екскурсію комплексом школи Баугауз у Дессау.

Будинок на вулиці Еміля Золя. Фото: Wikipedia

Виставка «Біле місто» відкрита у будні дні з 10:00 до 18:00 та у вихідні з 10:00 до 16:00 до третього грудня. Експозицію розташовано у Національному університеті будівництва та архітектури (вулиця Преображенська, 2). Вхід вільний.

Нагадаємо, під час фестивалю INTRO, який пройде в Києві 4-8 грудня, покажуть фільми «Дух Баугаузу».

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button