Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Володимир Бородянський. Фото: facebook.com/borodyanskiy

Міністр культури Володимир Бородянський не вважає за потрібне перейменовувати київський кінотеатр «Жовтень». Про це він сказав в інтерв’ю НВ.

«Я взагалі про це не думаю. А це комусь цікаво? Ну “Жовтень” – і “Жовтень”. Це жовтень місяць», – сказав він.

Відповідаючи на запитання, чи підпадає назва кінотеатру під закон про декомунізацію, міністр зазначив, що комунізм є частиною української культури.

«Якщо (комунізм) є частиною історії, він є частиною і культури. Чи повинні ми, розуміючи це, якісь елементи тієї культури залишити? Їм місце в музеях, наприклад. “Жовтень” – це взагалі нейтральна історія. Він нікому не заважає, ні до чого не має відношення», – впевнений Бородянський.

Він запевнив, що міністерство виконуватиме закони про декомунізацію, але це полягатиме не у «зміні табличок», а «зміні мислення».

Кінотеатр «Жовтень», збудований 1930 року, було названо на честь Жовтневої революції (в сучасній українській історіографії – переворот).

Подіям жовтня 1917 року передувала лютнева революція, внаслідок якої було повалено монархію в Російській імперії. Після цього встановився Тимчасовий уряд, який виступав проти відокремлення від імперії інших народів, зокрема українців.

Після Жовтневої революції в Україні припинила діяльність призначена з Петрограду адміністрація і влада перейшла до Центральної Ради.

Нагадаємо, з 5 по 11 грудня у кінотеатрі «Жовтень» відбудеться кінофестиваль «Єврофест: кіно для кожного», темою якого стане інклюзивність.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button