Київзеленбуд закликає не вирубати хвойні дерева напередодні свят
Дерева оброблятимуть спеціальними речовинами, які в теплому приміщенні даватимуть різкий неприємний запах.
Дерева оброблятимуть спеціальними речовинами, які в теплому приміщенні даватимуть різкий неприємний запах.
Фото: Alex Holyoake / unsplash
Київзеленбуд заявив про початок кампанії попередження самовільних вирубок ялинок у передноворічний період.
Особливо охоронятимуть молоді хвойні насадження, які ростуть поблизу автодоріг і залізничних шляхів. Комунальники патрулюватимуть ці ділянки разом із працівниками державної екологічної інспекції і поліцією. Крім того, дерева оброблятимуть спеціальними речовинами, які в теплому приміщенні даватимуть різкий неприємний запах.
Згідно з законом, розмір шкоди за вирубку хвойних дерев в межах міста та інших населених пунктів становить від 1152 грн. до 1852 грн. (залежно від розміру дерева).
Фото: Sergey Turkin / unsplash
Також людина, яка незаконно вирубала дерево, має сплатити штраф у розмірі від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510-1020 грн.), і – від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподаткованих мінімумів (2550-5100 грн.), якщо це посадовець.
Київзеленбуд закликає придбати новорічні дерева у комунальних лісгоспах за адресами вулиця Святошинська, 24 (КП «Святошинське ЛПГ») вул. Опришківська, 35 (КП «Дарницьке ЛПГ»). Ціни за ялинку – від 80 грн.
Раніше Київзеленбуд звітував про видалення аварійних дерев, які насправді перед тим зазнали «глибокого омолодження» від комунальників. Київзеленбуд обрізав дорослі гілки тисячам живих дерев в ході масового кронування, перетворивши дерева радше на стовпи.
Цей метод викликав неабияку хвилю обурення в екологів, громадських активістів та містян. Зрештою, у грудні 2018 року депутати Київради встановили мораторій на «омолоджувальну обрізку» дерев у Києві. В інтерв’ю «Хмарочосу» Ілгам Гасанов, який на той час працював в Київзеленбуді пояснював також, що багато дерев у Києві гине, оскільки під час озеленення житлових районів їх саджають просто у будівельне сміття.
Читайте також: На Хрещатику висадили ялівець замість каштанів. Що сталося?
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті