Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: iloveukraine

Аналітичний центр CEDOS у 2019 році зробив комплексне дослідження житлової політики в Україні. Аналітики прийшли до висновків, що в Україні сьогодні немає механізмів забезпечення громадянкам/-нам конституційного права на житло.

Дослідники опитали українок/-ців щодо їхніх житлових умов. Майже половина опитаних не мають жодного уявлення чи плану дій щодо того, що вони робили б і де мешкали у разі втрати житла.

Зображення: cedos.org.ua

Майже половина опитаних (серед тих, хто хоче або потребує зміни житлових умов) не змогла відповісти, через скільки часу їм вдасться це зробити.

Зображення: cedos.org.ua

Серед перепон для зміни місця проживання 89% опитаних назвали нестачу коштів.

Зображення: cedos.org.ua

Аналітики зробили висновок, що «сфера оренди житла неврегульована, не гарантує стабільності та стигматизована». Лише половина опитаних почуваються безпечно в орендованому житлі. П’ята частина респонденток/-ів хоча б раз зазнавали дискримінації під час пошуків житла.

Стільки ж відчувають страх бути виселеними без попередження. Половина опитаних змушені економити на інших витратах через оренду, оскільки сплачують від третини до половини сукупного місячного доходу.

Зображення: cedos.org.ua

Київ і Київська область наразі сильно попереду в будівництві нового житла. В перші роки незалежності в усіх регіонах будували по 200-300 квадратних метрів на 1000 осіб. Зараз в багатьох областях будується менше, ніж у дев’яностих.

Зображення: cedos.org.ua

Дослідники рекомендують розпочати дискусію про державну житлову політику і механізми забезпечення конституційного права на житло, а також розробити цілісну державну житлову політику, яка замінить окремі галузеві житлові програми.

    Коментарі:

    Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

    *Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

    Newsletter button
    Donate button
    Podcast button
    Send article button