Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 268 днів. За цей час ми опублікували 23431 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Annie Spratt, Unsplash

За останні п’ять років кількість жінок в українській ІТ-галузі зросла в чотири рази – з 9 тисяч спеціалісток до майже 40 тисяч. Гендерний аналіз провела компанія GlobalLogic.

Зараз частка жінок-спеціалісток в українському ІТ складає 24% і стабільно зростає більш як на 16% на рік.

Більшість із них займається тестуванням програмного забезпечення та менеджментом проєктів – частка жінок у цих напрямках складає по 38%. Серед усіх розробників 11% жінок.

У компанії зазначають, що всупереч думці, що жінки в ІТ обіймають переважно адміністративні позиції, вони все частіше стають технічними спеціалістками. Так, у GlobalLogic технічні експертки склали майже 90% всіх жінок. Переважно це тестувальниці і розробниці. Невеликий відсоток (6%) – займаються дизайном або написанням технічних текстів.

Щодо керівних позицій загалом на ринку України, то серед топ-менеджерів – близько 30% жінок. Для порівняння, у США цей показник складає 26%.

GlobalLogic використовувала для аналізу дані з відкритих джерел, дослідження McKinsey, DOU, YouControl, Delo, також внутрішню статистику компанії.

Як гендерні стереотипи позначаються на жінках у бізнесі нещодавно дослідили Центр «Соціальні індикатори» та Київський міжнародний інститут соціології.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button