Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Міська влада обіцяє розробити проєкт системи комплексного моніторингу повітря в Києві вже у 2020 році. Про це заявив Петро, заступник голови Київської міської державної адміністрації, під час Міжнародного форуму «Майбутнє Києва», пишуть у прес-центрі КМДА.

Перші дві стаціонарні станції планують розмістити у Дарницькому районі Києва. Загалом проект передбачає 27 сучасних автоматизованих пунктів комплексної оцінки якості повітря.

За словами Пантелеєва, екологічному напряму столична влада у найближчі п’ять років планує приділити максимальну увагу.

«Київ як великий мегаполіс має низку екологічних викликів. У цьому плані ми не унікальні, такі ж проблеми свого часу мали й інші європейські столиці. Вирішуючи ці проблеми, орієнтуємось на успішні кейси Європи та світу. Наступного року ми плануємо розпочати два масштабні проекти – впровадження стаціонарної системи моніторингу якості повітря та будівництво системи хімічного очищення на сміттєспалювальному заводі «Енергія», що зменшить у п’ять разів кількість забруднюючих речовин», – прокоментував чиновник.

Читайте також: Повітря у центрі Лондона стало чистішим на 30% завдяки платному в’їзду автівок

За словами заступника КМДА, на систему моніторингу в бюджеті Києва на 2020 рік закладено 40 млн грн . Тендерну закупівлю зроблять на початку наступного року. Дві пілотні станції розмістять у Дарницькому та Дніпровському районах, де особливо складна ситуація зі станом повітря.

Київ в момент високого забруднення повітря (ранок 19 жовтня). Фото: Αλέξανδρος τόμος

«Також одним із ключових аспектів екологічної стратегії є зміна нашої парадигми в питанні поводження з відходами, починаючи від сортування на побутовому рівні і закінчуючи впровадженням сучасних технологій переробки сміття, що дає змогу отримувати теплову та електричну енергію», – пояснив Петро Пантелеєв

Нагадаємо, найбільше забруднення повітря в Києві зафіксували в жовтні та листопаді за даними  швейцарсько-американської компанії AirIQ, яка збирає інформацію з трьох датчиків.  «Хмарочос» з’ясовував, що відбувається з повітрям у Києві і наскільки точними є датчики громадського контролю.

Читайте також: Міленіали розповідають, чому носять в місті маски для очищення повітря 

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button