Кияни вважають, що найбільше погіршилася ситуація з заторами і паркуванням, – опитування
Більш як третина опитаних вважають, що муніципалітет став менш ефективно боротися з незаконним гральним бізнесом.
Більш як третина опитаних вважають, що муніципалітет став менш ефективно боротися з незаконним гральним бізнесом.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Найсуттєвіше погіршення жителі Києва бачать у ситуації з заторами, паркуванням та незаконними забудовами. Про це свідчать результати опитування соціологічної групи «Рейтинг».
Так, 55% киян повідомили, що за останні п’ять років значно погіршилася ситуація з завантаженістю вулиць і заторами (водночас 5% стверджують, що заторів у столиці стало менше). 49% відзначили погіршення ситуації з паркування, 48% – з незаконними забудовами, а 38% вважають, що муніципалітет став менш ефективно боротися з незаконним гральним бізнесом.
Найбільше – 70% респондентів – незадоволені роботою комунальних служб, 63% – лікарнями, 48% – громадським транспортом, 47% – школами і дитсадками. 53% негативно оцінюють роботу Київради, а 49% – діяльність мера Віталія Кличка.
Найвагоміше покращення кияни вбачають у таких сферах, як парки і сквери (70%), стан доріг (45%) та громадський транспорт (30%). Так само опитані згадали серед успіхів Кличка парки і сквери (38%), якість доріг (22%), облаштування зон відпочинку (21%) та місць заняття спортом (20%). Не дивно, адже, наприклад, торік мер відкривав по три парки і сквери щомісяця.
Опитані кияни також назвали пріоритети розвитку міста: медицина (59%), якість житлово-комунальних послуг (55%), освіта (36%), якість і доступність громадського транспорту (32%), якість доріг (31%), збір та утилізацію сміття (27%), боротьбу з корупцією (24%), боротьбу з незаконними забудовами (20%) та екологію (18%).
Загалом 36% опитаних киян вважають, що справи у місті йдуть у правильному напрямку, а 38% – що в неправильному.
Рейтинг довіри до місцевих політиків і громадських діячів очолив шоумен Сергій Притула: йому довіряють – 35% (не довіряють – 39%). На другому місці – Віталій Кличко, якому висловили довіру 35%. Водночас у чинного мера найвищий антирейтинг – йому не довіряють 55% киян. 32% довіряють журналісту Дмитру Гордону (антирейтинг 48%), а 27% – ексмеру Олександру Омельченку (антирейтинг 45%).
Решту запропонованих соціологами кандидатів кияни переважно не знають або оцінюють негативно. Зокрема, більшість не чули про бізнесмена Гаріка Корогодського, який заявив, що балотуватиметься у мери і для цього отримає українське громадянство.
Лише 8% опитаних однозначно готові взяти участь у виборах Київради. Лідером є партія «Слуга народу» (32,2%), далі йдуть «Удар» Кличка (12,4%), «Європейська солідарність» (8,9%), «Голос» (6,9%), «Батьківщина» (6,4%).
Соціологи опитали тисячу жителів Києва віком від 18 років методом інтерв’ю. Опитування проводили 12-16 грудня.
Нагадаємо, у червні виповнилося п’ять років, як Віталій Кличко обійняв посаду мера й голови КМДА. «Хмарочос» проаналізував передвиборчу програму мера за 2015 рік, щоб зрозуміти, що вдалося здійснити за ці п’ять років.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті