Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 265 днів. За цей час ми опублікували 23399 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: unsplash

Вже на початку 2020 року в Україні з’являться онлайн-курси зі сталого розвитку, призначені, зокрема, для публічних службовців, представників бізнесу і громадських діячів з усіх регіонів України.

Ініціатива належить Програмі розвитку ООН, яка реалізує проєкт «Онлайн-освіта задля сталого розвитку» за фінансової підтримки Уряду Німеччини через Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

«Дистанційна освіта має безліч переваг і набирає обертів в Україні та світі. Водночас є потреба в підвищенні обізнаності з питань сталого розвитку, щоб забезпечити економічні, екологічні й соціальні перетворення і передати майбутнім поколінням не тільки комфортний, а й придатний для життя світ», – прокоментував Мустафа Саіт-Аметов, керівник ПРООН з досягнення Цілей сталого розвитку в регіонах.

У вільному доступі з’являться три онлайн-курси. Їхні ініцатори вважають, що адекватно реагувати на виклики сьогодення – бідність, нерівність, кліматичні зміни тощо – можна спільними діями влади, громади та бізнесу. Робота в партнерстві сприятиме кращим умовам для гідної праці, якісної освіти, турботи про довкілля, відповідального виробництва і споживання, тощо.

«Як діяти далі – власне, це і є концепція цих онлайн-курсів. Вона відображена також в їхній назві», – зауважив Мустафа Саіт-Аметов.

За словами Саіт-Аметова, публічні службовці підвищать свою спроможність аналізувати, формувати та реалізовувати публічну політику сталого розвитку територій; представники малого і середнього бізнесу – дізнаються як саме перейти до раціональних моделей виробництва й підвищити конкурентоспроможність; представники громадських організацій – якісно просувати ідеї сталого розвитку в Україні.

Старт курсів запланований на кінець січня 2020 року. Вони будуть доступні на освітніх платформах BУМ Online і Prometheus. Мова онлайн-курсів – українська, субтитри – англійською.

Нагадаємо, 25 вересня 2015 року на зустрічі вищого рівня в ООН у Нью-Йорку представники 193 країн ухвалили глобальну програму «Перетворення нашого світу: Порядок денний в галузі сталого розвитку на період до 2030 року», яка включає 17 Цілей сталого розвитку і 169 завдань.

Фактично, визначено перелік нових орієнтирів для розвитку світу: подолання бідності й голоду, забезпечення здорового способу життя, якісної освіти, доступ до чистих джерел енергії, розвиток інфраструктури, відповідальне виробництво і споживання, боротьба зі змінами клімату тощо.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button