В КМДА прокоментували, що прибрали повоєнні ліхтарі в Маріїнці через аварійність. І запевняють, що нові — виготовлені в Іспанії
За словами комунальників, більшість старих ліхтарів мали пластмасову опору і були пошкоджені під час Майдану.
За словами комунальників, більшість старих ліхтарів мали пластмасову опору і були пошкоджені під час Майдану.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Фото: Тамара Бедай
Світильники на вході до Маріїнського парку демонтували, оскільки вони були аварійними та «довгий час перебували в експлуатації». Таку відповідь на офіційному порталі КМДА оприлюднило КП «Київміськсвітло».
Крім того, комунальники підкреслили, що з тієї ж причини замінили й інші 185 ліхтарів у парку.
«Замінені старі опори мали пластмасову основу, і тільки частина кронштейнів була чавунного лиття (понад 60 цих опор було пошкоджено у період Революції Гідності у 2013-2014 рр.)», — пояснюють у відомстві.
Нові ж паркові опори, наголошують чиновники, зроблені в Іспанії, вилиті з чавуну, мають світлодіодні світильники і є антивандальними.
Як вже писав «Хмарочос», вартість робіт була оцінена майже у 19 мільйонів гривень, а головним пунктом тендеру значилася «заміна ртутних та натрієвих світильників». Відтак, повна заміна старих ліхтарів стала для багатьох містян несподіванкою.
«Ліхтарні стовпи виглядають дуже історично — і, скоріш за все, залишаться незмінними», — писали журналісти, коли КМДА анонсувала «заміну освітлення в парку». Фото: kiev.informator.ua
«У всіх цивілізованих містах старі ліхтарі, навпаки, зберігають як частину історичного середовища, — коментує дослідник архітектури Семен Широчин. — Наприклад, післявоєнними стовпами опікуються у Варшаві; Маршалківську вулицю, де вони збережені, планують внести до списку ЮНЕСКО. А у Берліні, на вулиці 17 червня, зберегли навіть шпеерівські ліхтарі, які вважаються частиною історичної пам’ятки».
Такі типові ліхтарі встановили в Маріїнському парку. Фото: Семен Широчин
Можна згадати й інші міста, де муніципалітети зберігають старі ліхтарі.
Так, у Відні середньовічний світильник, закріплений на кронштейні одного з будинків Старого міста, дав назву місцевому провулку (Schönlaterngasse, провулок Прекрасного ліхтаря), а Букінгемський палац, Трафальгарська площа і королівські парки у Лондоні освітлюють півтори тисячі газових світильники, за якими й досі наглядають ліхтарники.
Фото: Matthew Lloyd.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті