В КМДА прокоментували, що прибрали повоєнні ліхтарі в Маріїнці через аварійність. І запевняють, що нові — виготовлені в Іспанії
За словами комунальників, більшість старих ліхтарів мали пластмасову опору і були пошкоджені під час Майдану.
За словами комунальників, більшість старих ліхтарів мали пластмасову опору і були пошкоджені під час Майдану.
Фото: Тамара Бедай
Світильники на вході до Маріїнського парку демонтували, оскільки вони були аварійними та «довгий час перебували в експлуатації». Таку відповідь на офіційному порталі КМДА оприлюднило КП «Київміськсвітло».
Крім того, комунальники підкреслили, що з тієї ж причини замінили й інші 185 ліхтарів у парку.
«Замінені старі опори мали пластмасову основу, і тільки частина кронштейнів була чавунного лиття (понад 60 цих опор було пошкоджено у період Революції Гідності у 2013-2014 рр.)», — пояснюють у відомстві.
Нові ж паркові опори, наголошують чиновники, зроблені в Іспанії, вилиті з чавуну, мають світлодіодні світильники і є антивандальними.
Як вже писав «Хмарочос», вартість робіт була оцінена майже у 19 мільйонів гривень, а головним пунктом тендеру значилася «заміна ртутних та натрієвих світильників». Відтак, повна заміна старих ліхтарів стала для багатьох містян несподіванкою.
«Ліхтарні стовпи виглядають дуже історично — і, скоріш за все, залишаться незмінними», — писали журналісти, коли КМДА анонсувала «заміну освітлення в парку». Фото: kiev.informator.ua
«У всіх цивілізованих містах старі ліхтарі, навпаки, зберігають як частину історичного середовища, — коментує дослідник архітектури Семен Широчин. — Наприклад, післявоєнними стовпами опікуються у Варшаві; Маршалківську вулицю, де вони збережені, планують внести до списку ЮНЕСКО. А у Берліні, на вулиці 17 червня, зберегли навіть шпеерівські ліхтарі, які вважаються частиною історичної пам’ятки».
Такі типові ліхтарі встановили в Маріїнському парку. Фото: Семен Широчин
Можна згадати й інші міста, де муніципалітети зберігають старі ліхтарі.
Так, у Відні середньовічний світильник, закріплений на кронштейні одного з будинків Старого міста, дав назву місцевому провулку (Schönlaterngasse, провулок Прекрасного ліхтаря), а Букінгемський палац, Трафальгарська площа і королівські парки у Лондоні освітлюють півтори тисячі газових світильники, за якими й досі наглядають ліхтарники.
Фото: Matthew Lloyd.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті