Впродовж 2019 року в Осло під час ДТП не загинуло жодної людини
Нульова смертність є результатом міської політики: правильного перерозподілу міського простору і грамотного планування.
Нульова смертність є результатом міської політики: правильного перерозподілу міського простору і грамотного планування.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У норвезькому місті Осло нульова статистика смертності на дорогах за 2019 рік. За рік жодної людини не загинуло в ДТП – включаючи дітей, велосипедистів і пішоходів. Населення Осло – 673 тисяч осіб. Нульова смертність є результатом міської політики: правильного перерозподілу міського простору, грамотного планування, а також дотримання правил та загальної самосвідомості, пояснюють у Фейсбук-спільноті «Зручне місто».
Нагадаємо, що три роки тому в Осло обмежили рух автомобілів через забруднення повітря. А на початку 2019 року в норвезькій столиці заборонили паркування в центрі міста. Як наслідок, кількість піших прогулянок у центрі зросла на 10%
Натомість за статистикою, щодня в Україні трапляються понад 400 аварій на дорогах і вісім людей гинуть. При цьому, найбільшу кількість ДТП за 2019 рік реєструють у Києві та Київській області (25,5 і 7,6 тис відповідно), Одеській області (9,2 тис), Харківській (7,3 тис), Дніпропетровській (6,9 тис) та Львівській (6,9 тис) областях.
Найчастіше ДТП трапляються при переході між сезонами – у жовтні та грудні, а також у серпні-вересні, коли у містах збільшується кількість автівок.
Центр організації дорожнього руху повідомляє, що у передсвятковий тиждень (23 – 29 грудня) Патрульна поліція зафіксувала в Києві 1040 ДТП (для порівняння, тижнем раніше – 962). У тому числі 62 аварії – з потерпілими (тижнем раніше – 44). Загинуло двоє людей. Травмовано 76 людей – на 30 більше, ніж тижнем раніше.
Відбулося 42 наїзди на пішоходів – це на 15 більше, ніж тижнем раніше. При цьому 27 наїздів сталося на пішохідних переходах (на 19 більше, ніж позаминулого тижня).
Нагадаємо, в кінці грудня велосипедисти провели акцію «Годі нас вбивати 2.0» під будівлею МВС. Приводом стала нещодавня загибель двох велосипедистів унаслідок ДТП у Києві.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті