Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: opentv.media

Вчора, четвертого січня, в одній із виставкових зал Мистецького арсеналу розмістили повернену картину, яка зникла у 1941 році.

До нацистської окупації картина Михайла Паніна «Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною» перебувала у Дніпропетровському художньому музеї. Певний час вважалося, що полотно нацисти знищили. Та згодом твір знайшли в США.

Відомо, що з 1962 року картина зберігалась у чоловіка, який емігрував із Швейцарії й оселився у штаті Коннектикут. Після його смерті будинок разом із картиною придбали нові господарі. У 2017 році вони вирішили виставити твір на аукціон.

Дізнавшись про це, працівники музею у Дніпрі написали в аукціонний дім емоційного листа: «“Іван Грозний” був у колекції художнього музею до 1941 року і був вкрадений за часів Другої світової війни. Цей факт підтверджується наявними в музеї документами. Будь ласка, зупиніть продаж цієї картини на аукціоні!!!».

У процесі повернення твору на рідну землю брали участь українські та американські інституції: міністерства, посольства, зовнішня розвідка України, ФБР, Держдеп США тощо.

«Повернення полотна “Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною” – перший результативний випадок співпраці України і США на офіційному державному рівні щодо повернення пам’яток культурної спадщини, незаконно вивезених за кордон», – зазначають у Мистецькому арсеналі.

Картину показуватимуть на виставці «Спецвантаж» в Арсеналі до 19 січня, потім її повернуть до Дніпропетровського художнього музею.

Нагадаємо, цьогоріч у Мистецькому арсеналі влаштують виставку «Енциклопедія архітектури України» від аріхтекторів Олексія Бикова, Олександра Бурлаки та Євгенії Губкіної.

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button