У київському костелі скасували показ мод через обурення посла Польщі
У посольстві Польщі нагадали, що будівлю «досі не повернули» католицькій церкві.
У посольстві Польщі нагадали, що будівлю «досі не повернули» католицькій церкві.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Українська дизайнерка Альона Сереброва планувала провести у костелі Святого Миколая в Києві показ одягу свого бренду Serebrova 15-29 лютого. Про це стало відомо з опублікованої в ЗМІ переписки Міністерства культури.
Дизайнерка пояснила вибір локації світовим трендом: модні покази відбуваються у Вестмінстерському аббатстві у Лондоні, церкві Сен-Меррі у Парижі, церкві Святого Варфоломея у Нью-Йорку тощо.
Такі плани обурили посла Польщі в Україні Бартоша Ціхоцького.
«Показ мод у пограбованому більшовиками й досі не повернутому київському храмі?» — написав він у Twitter.
Після цього міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський повідомив, що показу мод не буде.
«Показу мод у будівлі костьолу Святого Миколи, який перебуває на балансі Національного будинку органної та камерної музики України, не буде. Оскільки одночасно це і Національний будинок органної та камерної музики України, і діючий костьол, будь-які заходи в цьому місці враховують позицію настоятеля. Усно настоятель вже надав негативну відповідь», – написав він у Telegram.
Команда бренду Serebrova також запевнила, що костел більше не розглядають як місце проведення показу.
«Колекція задумана як аскетична, виконана в готичному стилі, без вульгарних надмірностей. Ми замислювали, що моделі рухатимуться у проходах між рядами концертного залу під величні звуки органу й не мали на думці, що будь-хто увійде до вівтаря або на сцену. Дуже шкодуємо, що через відсутність прямого діалогу з керівництвом Будинку сталося непорозуміння та ситуація набула розголосу зі скандальним відтінком», – йдеться у заяві.
Збудований у 1899-1909 роках за проєктом архітектора Городецького костел святого Миколая перетворили на органну залу в 1978 році. Орган побудувала чеська компанія з урахуванням особливостей приміщення костелу.
Зараз костел ділять між собою Будинок органної музики та парафія святого Миколая Римо-католицької церкви в Україні.
Будівля костелу потребує капітального ремонту, який пропонує зробити Римо-католицька церква в обмін на передання будівлі у свою власність. Будинок органної музики планують розташувати в іншому приміщенні, але його не можуть знайти вже багато років, оскільки воно має підходити для розміщення органу.
Позаторік у Львові стався скандал через заняття з йоги у Будинку органної та камерної музики, який раніше був римо-католицьким костелом.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті