Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 269 днів. За цей час ми опублікували 23431 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Володимир Хенгістов

У ботанічному саду імені Фоміна, що біля метро «Університет», ліхтарні стовпи ХІХ століття замінили на нові. На це звернув увагу журналіст Володимир Хенгістов.

За його словами, то були одні з перших в Києві електричних ліхтарів, встановлені на початку 1890-х років фірмою «Савицький і Страус».

Ліхтарі було розташовано на оглядовому майданчику неподалік від корпусу КНУ імені Шевченка. Зараз там встановлено лави з логотипом бренду Jacobs.

У КП «Київміськсвітло» заперечили відповідальність за заміну ліхтарів. «Мережі зовнішнього освітлення ботсаду імені Фоміна перебувають у державній власності, на балансі самої адміністрації саду та є частиною Університету імені Шевченка», – повідомили НВ у відомстві.

Як повідомила Хмарочосу прессекретарка департаменту охорони культурної спадщини КМДА Ірина Золотар, замовник або балансоутримувач мав погодити заміну освітлення в Міністерстві культури, оскільки ботсад має статус пам’ятки національного значення. Відповідно, відреагувати на ситуацію має Мінкульт – або штрафними санкціями, або приписом на відновлення.

За її словами, ситуація з заміною ліхтарів така сама, як і в Маріїнському парку, який також є державною пам’яткою.

В Університеті імені Шевченка, на балансі якого перебуває ботсад, наразі не змогли прокоментувати ситуацію.

Нагадаємо, що заміна ліхтарів у Маріїнському парку коштувала міському бюджету майже 19 мільйонів гривень. Замовник робіт, КП «Київміськсвітло», заявив, що більшість паркових стовпів була аварійною, а відтак їх змушені були замінити новими, іспанського виробництва.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button