Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Scott Umstattd, Unsplash

Пресслужба Київводоканалу пояснює, що робити, якщо вода з крану має іржавий або мутно-білий колір та пахне хлором.

Якщо вона у крані має іржавий чи коричневий колір, радять не хвилюватися, а просто дати їй стекти протягом кількох хвилин, доки не стане прозора.

«Це, радше за все, пов’язано з ремонтом внутрішньобудинкових мереж. Те, що після гідроудару зі стінок труб зриваються відкладення, є цілком нормальним», – запевняють у Київводоканалі.

Якщо вода у крані має запах хлору, це свідчить про те, що вона знезаражена. Комунальники стверджують, що вміст хлору в мережі завжди нижче нормативно допустимих меж, а в багатьох країнах норми вмісту хлору набагато вищі, ніж в Україні.

«Такий запах є цілком нормальним, адже для знезараження води на Дніпровській та Деснянській водопровідних станціях поки що використовується саме хлор. Але така вода абсолютно безпечна для здоров’я людини», – кажуть комунальники.

Мутний білий колір вода з крану може мати через бульбашки повітря, які накопичуються у воді переважно через високий тиск її подачі. Якщо набрати таку воду у ємність, через кілька хвилин бульбашки зникнуть, і вона знову стане прозорою.

«Це досить поширене і цілком безпечне явище», – запевняють у Київводоканалі.

Читайте також: Ми перевірили воду з-під крана в Києві. Чому її не варто пити?

Нагадаємо у Київводоканалі почали відмовлятися від знезараження питної води рідким хлором. Натомість воду оброблятимуть газоподібним діоксидом хлору. Він безпечніший з точки зору транспортування та зберігання, потребує вдвічі менших доз і має тривалішу знезаражувальну дію.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button