Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Пам’ятник «Камінь – зброя пролетаріату», демонтований 2015 року. Фото: Вікіпедія

Районні адміністрації мають уявлення про долю менш як 60 пам’ятників і меморіальних дошок, які підпали під дію закону про декомунізацію. Про це повідомляє УНН.

Подільський район (6)

На Подолі демонтували дві скульптури Леніна (вул. Набережно-Лугова, 8 та вул. Костянтинівська, 64), копію скульптури Івана Шадра «Камінь – зброя пролетаріату» навпроти кінотеатру «Жовтень», меморіальну дошку Більшовикам 1919 (вул. Сковороди, 2), меморіальну дошку Більшовикам 1918 (Контрактова площа, 12) та меморіальну дошку маршалу Гречку на вулиці його ж імені.

У райдаміністрації повідомили, що демонтовані об’єкти перебувають на зберіганні балансоутримувачів, доки їх не передадуть до Музею тоталітаризму.

Оболонський район (0)

В Оболонській РДА запевнили, що в районі не було пам’ятників, які підпадали би під дію декомунізаційних законів.

Шевченківський район (2)

В райдаміністрації також повідомили, що нічого не демонтували. Зате «невідомі особи» знесли два пам’ятника: Дем’яну Коротченку біля метро «Берестейська» і комсомольцям 1920-х років біля парку «Нивки». Обидва ці пам’ятники мали охоронний статус.

Ці пам’ятники було розташовано на території, яка перебуває на балансі районного КП УЗН, але самі пам’ятники – не на балансі підприємства. Тож інформація про їхнє місце зберігання відсутня. Водночас на фото зі ЗМІ видно, як зруйнований пам’ятник Коротченку забрали комунальники.

Святошинський район (2)

Відомо про демонтаж двох меморіальних дошок Омеляну Горбачову (пр. Перемоги 71/2) та Лаврентію Картвелішвілі (вул. Василя Кучера). Під час демонтажу дошки розбили.

В РДА також зазначили, що в різні роки було демонтовано пам’ятники Леніну, які перебували на територіях різних промислових підприємств. Але їхня доля невідома, оскільки зносили їх не на виконання закону про декомунізацію.

Солом’янський район (5)

Чотири демонтовані пам’ятники зберігаються на територіях промислових підприємств, ще один бюст – на території аеропорту «Київ» (Жуляни).

Печерський район (29)

У КП УЗН Печерського району повідомили, що 29 демонтованих об’єктів передали у Державний музей авіації.

Дніпровський район (8)

Вісім пам’ятних дошок утилізували, бо їх пошкодили під час демонтажу.

Деснянський район (0)

В РДА повідомили, на території району відсутні пам’ятники, які підлягають демонтажу.

Дарницький район (7)

Серед шести демонтованих об’єктів – гранітна дошка Надії Крупської та мармурова дошка Заслонова, скульптура Леніна в дитинстві, пам’ятник Леніну, бюст Крупської та пам’ятник Ковпаку. Вони перебувають на зберіганні КП УЗН.

Крім того, на вулиці Бориспільській, 7 «невідомі особи» у 2015 році знищили пам’ятник Леніну.

На Дарниці залишилася скульптурна композиція екіпажу бронепоїзда «Таращанець», яка має статус пам’ятки монументального мистецтва національного значення. Скульптуру можуть демонтувати лише після відповідного рішення влади.

Пам’ятник екіпажу бронепоїзда «Таращанець». Фото: Вікіпедія

Голосіївський район (11)

Сім об’єктів демонтували балансоутримувачі за свій рахунок. Пам’ятник чекістам на Либідській площі знесли 2016 року «невідомі особи» – тобто учасники «Азову», «Правого сектору», «ОУН» та інших угруповань.

Ще три об’єкти з «декомунізаційного» списку «територіально не перебувають у Голосіївському районі». Інформація про місце зберігання демонтованих об’єктів відсутня.

У 2017 році секретар Київради Володимир Прокопів повідомляв, що в Києві було знесено понад 100 пам’ятників. Із них лише сім визнали такими, що мають художню цінність. Серед них – кінна статуя Миколи Щорса.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button