Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Ескіз проєкту реконструкції Центрального гастроному у архітектурному ансамблі вулиці Хрещатик. Зображення: Архітектурно-конструкторське бюро «Віхарєв»

На протокольній зустрічі у КМДА, що відбулась 22 січня 2020 року, обговорювали, які гарантії громаді можуть дати чиновники та забудовник, що висота будинку Центрального гастроному на розі вулиць Хрещатик та Богдана Хмельницького не зміниться під час будівництва в порівнянні з проєктом, який раніше представив автор реконструкції.

Директор Департаменту містобудування і архітектури КМДА Олександр Свистунов захищав виданий його департаментом документ – містобудівні умови і обмеження (МУО), які спричинили занепокоєння серед активістів та медіа: «27 метрів – це максимальна висота в центральній планувальній зоні Києва. Ми не можемо не вказати її в МУО. Але після цієї цифри у документі наведено ще ряд обмежень». Проте в Києві знають про випадки, коли видані на висоту 27 метрів МУО ставали підставою для збільшення кількості поверхів в порівнянні з оригінальним проєктом, представленим та схваленим громадою.

Ескіз проєкту реконструкції Центрального гастроному. Зображення: Архітектурно-конструкторське бюро «Віхарєв»

Київська активістка Катерина Бутко висловила занепокоєння не тільки щодо висоти, а й щодо зміни виду робіт з реставрації будівлі на реконструкцію: «Хочеться, щоб зберігся історичний фасад, як наприклад був відреставрований будинок Новікова на розі Нижнього Валу та Костянтинівської». На що автор проєкту реконструкції Центрального гастронома Микола Віхарєв відповів, що будинок Новікова це теж проєкт його архітектурного бюро. І що у випадку з бдівлею на Хрещатику цінністю визнано лише ліпнину на стінах, але у проєкті залишиться весь фасад.

Але які ж є гарантії, що проєкт не буде змінений після початку будівництва? Пан Віхарєв заявив на зустрічі, що зараз готовий лише ескіз, який неодноразово потрапляв у ЗМІ та соцмережі. Коли ж буде готовий проєкт реконструкції, його мають зареєструвати у держкадастрі. І саме за цим проєктом має відбуватись контроль будівництва.

Олександр Свистунов при цьому додав, що нагляд за будівництвом мають здійснювати співробітники ДАБІ та міський Департамент архітектурно-будівельного контролю. Крім того, присутні на зустрічі чиновники впевнені, що будь-які порушення у будівництві швидко помітять, адже будівля КМДА знаходиться зовсім поряд.

Нагадаємо, в історичному будинку на вул. Хрещатик, 40/1 жив художник Михайло Врубель, автор розпису у Кирилівській церкві та Володимирському соборі, а також гетьман Павло Скоропадський. Будинок був частиною вцілілого після Другої світової кварталу на Хрещатику. У радянський час тут розташувався «Центральний гастроном», який був закритий на початку 2000-х років. До пожежі споруда тривалий час стояла завішена банерною тканиною.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button