Сорос надасть мільярд доларів на боротьбу зі змінами клімату та авторитарними урядами
Серед автократичних лідерів Сорос назвав президента США Дональда Трампа – «шахрая та абсолютного нарцисиста».
Серед автократичних лідерів Сорос назвав президента США Дональда Трампа – «шахрая та абсолютного нарцисиста».
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24980 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Американський мільярдер Джордж Сорос вкладе один мільярд доларів у створення міжнародного університету для боротьби зі змінами клімату та авторитарними урядами. Про це він завив на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, повідомляє Bloomberg.
Дослідницько-освітню платформу створять на базі Інституту відкритого суспільства, в який входить Центрально-Європейський Університет (CEU). Рік тому CEU довелося переїхати з Будапешта до Відня через націоналістичну політику уряду Віктора Орбана.
Стратегія створення університету, за словами Сороса, полягатиме у доступі до якісної освіти, яка посилює автономію особистості шляхом розвитку критичного мислення та сприянню академічної свободи.
Серед автократичних лідерів, режими яких загрожують демократії, 89-річний мільярдер назвав голову КНР Сі Цзіньпіна, прем’єр-міністра Індії Нарендру Моді, президента Бразилії Жаїра Болсонару, відомого націоналістичними поглядами та симпатіями до військової диктатури, репресій і тортур, а також президента США Дональда Трампа. Останнього Сорос охарактеризував як «шахрая та абсолютного нарцисиста».
«Беручи до уваги кліматичну кризу та політичний неспокій у світі, не буде перебільшенням казати, що 2020 рік та кілька наступних визначать не лише долю Сі Цзіньпіна та Трампа, але й долю усього світу», – заявив Сорос.
Мішенями для критики Сороса під час його виступу в Давосі також стали «перегріта» американська економіка та домінування соцмереж, передусім Facebook. Він навіть припустив, що існують неформальні домовленості між Трампом і керівництвом Facebook: «Facebook працюватиме на переобрання Трампа, а Трамп захищатиме Facebook».
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті