Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 268 днів. За цей час ми опублікували 26099 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Громадський простір

Протягом 2020 року КМДА планує оновити в 437 школах і дитсадках Києва систему теплопостачання. Проєкт реалізують за підтримки Північної екологічної фінансової корпорації НЕФКО (Nordic Environment Finance Corporation – NEFCO), з якою у 2019 році уклали кредитну угода про надання гарантії для фінансування.

Вартість проєкту складає 7,25 млн євро, з яких: кредит NEFCO – 5 млн євро, грант фонду «Норвезько-Українська ініціатива енергоефективності» – 1,3 млн євро, співфінансування Києва – 0,95 млн євро (13,0 %).

«У закладах, які включено до проєкту, застаріла система теплопостачання, немає належної ізоляції мереж, відсутня система погодного регулювання тощо. Як наслідок наявні великі втрати тепла. Планується, що в результаті реалізації спільного з NEFCO проекту буде зменшено споживання тепла на 15 830 Гкал/рік, а викиди CO2 на 5 607 т/рік», – зазначив директор Департаменту житлово-комунальної інфраструктури Дмитро Науменко.

Проєкт дозволить знизити використання енергоресурсів, мінімалізує негативний вплив на довкілля та сприятиме створенню комфортних умов для навчання і роботи 186 тисяч дітей і працівників закладів бюджетної сфери, зазначають в КМДА.

Північна Екологічна Фінансова Корпорація НЕФКО є міжнародною фінансовою організацією, що була створена у 1990 році Данією, Фінляндією, Ісландією, Норвегією і Швецією.

Мета організації – зменшення антропогенного впливу на довкілля. NEFCO фінансує багато проєктів з енергоефективності в країнах Центральної та Східної Європи, включаючи Україну. Рамкова угода з НЕФКО була ратифікована Верховною Радою України в 2010 році.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button