Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24980 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Roman Synkevych, Unsplash

Четвертого лютого Верховна Рада проголосувала у першому читанні за законопроєкт 2166, який пропонує звільнити від обов’язкової сплати ЄСВ (єдиного соціального внеску) ФОПів (фізичних осіб-підприємців), які не отримують доходу.

Документ підтримали 366 народних депутатів. Аби закон набув чинності, парламент має ухвалити його у другому читанні та в цілому.

«Встановлення обов’язку сплати ЄСВ без отримання доходу не відповідає легальній меті державного регулювання даного виду відносин та є непослідовним у контексті самого Закону, який визначає об’єктом нарахування ЄСВ саме отриманий дохід», – пишуть автори проєкту в пояснювальній записці.

Від сплати ЄСВ також звільняються особи, які проводять незалежну професійну діяльність – наукову, літературну, артистичну, художню, освітню, викладацьку, медичну, юридичну та релігійну.

До 2016 року ФОПи були звільнені від обов’язкової сплати ЄСВ, якщо протягом підзвітного періоду не отримували дохід. Але у 2016 році цю норму скасували, зобов’язавши підприємців сплачувати внесок у будь-якому разі. Це призвело до масового закриття ФОПів.

З початку цього року розмір ЄСВ становить 1039 гривень на місяць або 3177 гривень за квартал.

Нагадаємо, команда «Опендатабот» презентувала нову функцію у Telegram-боті для ФОП, за допомогою якої можна оплачувати єдиний податок і ЄСВ.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button