Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 300 днів. За цей час ми опублікували 26330 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

 

Володимир Мельниченко. Фото: з офіційної сторінки фільму «Шелест кроків» у Facebook

7 березня у Будинку Кіно відбудеться показ документального фільму Ксенії Кравцової «Шелест кроків». Фільм присвячений історії українських художників-монументалістів Володимира Мельниченка та Ади Рибачук. На показі буде присутній головний герой стрічки, Володимир Мельниченко, з яким можна буде поспілкуватися після перегляду фільму.

Володимир Мельниченко та Ада Рибачук. Фото: з офіційної сторінки фільму «Шелест кроків» у Facebook

«Шелест кроків» – це фільм-історія життя і творчості художників Володимира Мельниченка та Ади Рибачук від режисерки Ксенії Кравцової, оператора-постановника Владислава Нечипоренко та сценариста Іннокентія Вирови.

Стрічка розповідає про життя митців-монументалістів, що разом декорували комплекс Київського автовокзалу, Київський Палац дітей та юнацтва, а також долучились до втілення проєкту київського крематорію та «Парку пам’яті» – ландшафтного комплексу на Байковому кладовищі.

Мозаїка на дні басейну перед Палацом дітей та юнацтва. Фото: з офіційної сторінки фільму «Шелест кроків» у Facebook

Найвидатнішою їхньою роботою вважається нині втрачена «Стіна пам’яті» –  ключова частина «Парку пам’яті», стіна з барельєфом довжиною в 213 метрів. Митці працювали над її створенням сім років.

Робота була майже закінчена у 1982 році, але рішенням влади УРСР витвір мистецтва знищили, заливши стіну бетоном. Однозначного пояснення цього рішення і досі немає.

У травні 2018 року на фестивалі Kyiv Art Week художники відновили невеликий фрагмент барельєфа. Технічно його все ще можна відновити повністю, але за цю роботу поки ніхто не взявся.

 

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button