Як і де готують їжу для пасажирів літаків? (фото)
Страви готують на кухнях кейтерингових компаній, що нагадують конвеєрну стрічку.
Страви готують на кухнях кейтерингових компаній, що нагадують конвеєрну стрічку.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Виробництво харчування для авіакомпаній – це не просто велика кухня. Кейтеринг для авіагалузі має свій повноцінний логістичний центр.
Їжа на кухнях кейтерингових компаній готується заздалегідь і відразу ж поміщається в герметичну упаковку, в літаку її тільки розігрівають. Під час приготування авіаїжі важлива стандартизація. Працівники завжди звіряються з прикладами сервування.
Готові страви надходять на конвеєрну лінію. Їх фасують по відповідним контейнерам та складають на підноси, які запаковують у візки. Щоб харчування зберіглося, візки охолоджуються.
Їх розігрівають вже безпосередньо на борту в спеціальних печах.
Взимку стандартне меню включає більше м’ясних страв, а у весняно-літній період зазвичай подають рибу, овочі та фрукти.
Для VIP-пасажирів першого та бізнес-класів деяких авіаліній на борту може бути обладнана повноцінна кухня, де шеф-кухар готує на замовлення просто під час польоту. При польотах рейсами бюджетних авіакомпаній безкоштовне харчування в літаку може обмежитися снеками (чіпси, горішки) і напоями.
Харчування в літаку, що входить у вартість квитка, буде відрізнятися в залежності від авіакомпанії, тривалості рейсу, часу доби та інших факторів. Великі регулярні авіаперевізники зазвичай не заощаджують на бортовому харчуванні і пропонують пасажирам всіх класів різноманітне меню.
Також в літаку можна просити добавку. Якщо пасажир все ще голодний, можна попросити другий комплект їжі. Коли інші пасажири закінчать обідати, а бортпровідники переконаються, що залишилася вільна порція, можливо, вам її принесуть.
Великі авіакомпанії мають центри з тренування екіпажів. Для цього виділяють приміщення, де встановлюють макети салонів бізнес-класу та економ-класу широкофюзеляжних та вузькофюзеляжних літаків.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті