Із Китаю евакуюють лише здорових українців. Громадяни з симптомами коронавірусу залишаться
Людей із симптомами ГРВІ на борт літака не пустять.
Людей із симптомами ГРВІ на борт літака не пустять.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 300 днів. За цей час ми опублікували 26324 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
«Уханьський коронавірус». Зображення: Вікіпедія
Міністерство охорони здоров’я не евакуюватиме з Китаю українців, які мають симптоми захворювання на коронавірус. Про це заявив на брифінгу заступник міністра Віктор Ляшко, повідомляє LB.ua.
За останніми даними, планують евакуювати 49 українців і до 25 іноземних громадян. При цьому в літак пустять лише здорових людей без симптомів хвороби.
«Евакуюють здорових людей. Людей із симптомами гострої респіраторної інфекції на борт не пустять. Перед посадкою на літак проводять медичне обстеження китайські медпрацівники, а перед тим, як піднятися на борт, додатково всіх евакуйованих громадян обстежує медична команда МОЗ», – заявив Ляшко.
Літак прибуде до України 20 лютого. Евакуйовані перебуватимуть під спостереженням в Україні щонайменше 14 днів. Ляшко наголосив, що таке спостереження є обсервацією, а не карантином.
Прибулих утримуватимуть у двох установах – основній і резервній, які міністерство відмовилося називати. В разі виявлення у когось симптомів хвороби, людину шпиталізують в окремий бокс. Якщо буде підтверджено «уханьський коронавірус», термін перебування в обсервації всіх інших продовжать іще на 14 днів з моменту ізоляції хворої людини.
11 лютого міністерка охорони здоров’я Зоряна Скалецька повідомляла, що у провінції Хубей перебувають близько 80 українців, з яких 50 осіб оголосили про намір евакуюватися.
Вважають, що вперше перенесення коронавірусу Covid-2019 відбулося у грудні 2019 року на ринку в місті Ухань, де нелегально продають диких тварин для вживання в їжу. Наразі Ухань, як і 14 інших китайських міст, перебуває на карантині. В місті зупинено громадський транспорт, в’їзд і виїзд з нього заборонено.
Станом на 17 лютого, за даними МОЗ, від уханьського коронавірусу померли 1775 людей. Понад 11 тисяч одужали. Загалом у світі було зареєстровано 71,7 тисяч лабораторно підтверджених випадків.
В Україні жодного лабораторно підтвердженого випадку Covid-2019 не зафіксовано. Водночас вірус виявили у двох громадян України на круїзному лайнері Diamond Princess, що перебуває в карантині в японському порту Йокогама.
Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію у зв’язку з поширенням коронавірусу.
Вченим відомо про 40 видів коронавірусів. Одним із найвідоміших є SARS-CoV, який викликав спалах атипової пневмонії у 2003 році – тоді заразилося близько 8,5 тисяч людей, з яких помер кожен десятий.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті