У КМДА назвали суму, витрачену на запуск електронного квитка
Раніше кияни нарахували суму, більшу в півтора рази.
Раніше кияни нарахували суму, більшу в півтора рази.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Запровадження електронного квитка у громадському транспорті Києва обійшлося приблизно у 504 мільйони гривень, повідомляє ЦТС з посиланням на директора Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій Юрія Назарова.
За його словами, постачальників техніки і послуг обирали через тендери у системі Prozorro.
«Витрати на одиницю транспортного засобу в Києві складають 206 тисяч гривень. Ця сума менше в порівнянні з аналогічними проєктами в інших містах України. Наприклад, у Львові, при загальній кількості 638 одиниць, на одиницю транспортного засобу було витрачено 526,6 тисяч гривень. А в Харкові, де налічується 451 транспортний засіб, запуск е-квитка на одиницю коштував приблизно 411 тисяч гривень», – запевнив Назаров.
В інтерв’ю The Village Україна Назаров називав такі суми: 365 мільйонів гривень на валідатори для наземного транспорту, програмне забезпечення та термінали контролерів, ще 60 мільйонів на програмно-технічні комплекси та близько 15 мільйонів гривень на переобладнання метрополітену та швидкісного трамвая. Перелічені витрати загалом складають 440 мільйонів гривень.
Наприкінці минулого року киянин Віталій Селик підрахував усі тендери на запровадження е-квитка у Києві і виявив, що з 2016 року міська влада провела закупівель на 800 мільйонів гривень.
Е-квиток обіцяли запустити на повну потужність першого листопада 2019 року. Тепер повний перехід на електронний квиток у Києві планують здійснити першого квітня. У метро замість жетонів потрібно буде купувати разовий QR-квиток.
Днями Назаров повідомив, що турнікетами для QR-квитків обладнано 43 з 52 станцій метрополітену. Найближчим часом такі турнікети мають встановити на решті станцій: Чернігівська, Тараса Шевченка, Контрактова площа, Виставковий центр, Теремки, Дружби народів, Видубичі, Позняки, Святошин.
Читайте також: КМДА зобов’язує маршрутників встановити валідатори для е-квитка до 1 квітня. Наскільки це реалістично?
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті