Співзасновник monobank «загубив» 50 гаманців в п’яти містах України (експеримент)
З готівкою до нього повернулося всього 15.
З готівкою до нього повернулося всього 15.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 302 днів. За цей час ми опублікували 26348 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Фото: Depositphotos
Співзасновник monobank Михайло Рогальський провів соціальний експеримент, щоб дізнатися, скільки українців, які знайшли на вулиці чужий гаманець, спробують повернути його власнику, пише AIN.
Для цього він купив 50 однакових гаманців, у 40 з них він поклав по 50 грн готівкою, а в решту 10 – по 500 грн. В кожному гаманці була карта monobank та декілька візитівок на одне ім’я, щоб той, хто знайде гаманець, мав змогу його повернути.
Кожна візитка мала унікальне ПІБ для того, щоб визначити, в якому місці знайшовся конкретний гаманець та його подальшу долю. Карти monobank були порожні і не прив’язані до реальних рахунків. Але за їхніми номерами Рогальський міг перевірити, чи була спроба зняти кошти з конкретної карти. В кожному гаманці була записка з PIN-кодом від карти.
Гаманці «загубили» в 5 українських містах: Києві, Одесі, Львові, Харкові та Дніпрі. Крім п’яти міст, десять додаткових гаманців «загубили» на «Куражі» в якості тестового експерименту.
«Моя гіпотеза була така, що на благодійному заході люди будуть більш схильні повернути гаманець власнику», – пояснив Рогальський.
Всі десять гаманців, втрачених на «Куражі», повернулися «власнику», лише два з них було без готівки.
Неприємний сюрприз стався на наступному етапі експерименту. Решту гаманців з грошима відправили поштою волонтерам. Декілька посилок з гаманцями приїхали до волонтерів без грошей. На пошті спустошили саме ті гаманці, куди Рогальський поклав по 500 грн.
«У процесі доставки через одного з поштових операторів з гаманців пропали 2000 грн. Так що ми отримали несподіваний побічний експеримент про те, що станеться, якщо ви відправите 40 гаманців з грошима в різні міста: з чотирьох із них можуть пропасти гроші », – зазначає Рогальський.
В результаті з 50 «загублених» гаманців з готівкою повернулися всього 15, лише один — з 500-гривневою банкнотою.
Додавши результати експерименти з «Куражу», загальна діаграма отримала такий вигляд.
Після експерименту Михайло Рогальський зробив наступні висновки:
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті