Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Партнерський матеріал з

Вирішили придбати власне житло, але розгубилися серед сотні варіантів? Хмарочос у партнерстві з «Укргазбанком» розповідає, на що звернути увагу при купівлі квартири в новобудові. Особливо, якщо плануєте оформити на неї іпотечний кредит. 

«Укргазбанк» пропонує іпотеку на термін до 20 років під 15,7% річних. На таких умовах можна отримати до двох мільйонів гривень позики. Для всіх акредитованих забудовників у Києві діють спеціальні умови: кредитну ставку можна зменшити у два чи навіть три рази на перші кілька років.

Дізнатися більше про те, як працює іпотека, можна за посиланням.  

Ілюстрації: Ірина Стасюк

Район міста

Вибір району міста – це питання суб’єктивне проте варто переконатися, що ви знаєте достатньо про обране місце. Якщо ви раптово вирішили перебратися на інший берег міста або змінити проживання у центрі на околиці, краще спробувати орендувати житло на кілька місяців, а не приймати рішення про купівлю квартири одразу. 

Варто дізнатися більше і про майбутнє району: можливо, за кілька років тут планують створити новий парк, провести лінію громадського транспорту або збудувати трирівневу автомобільну розв’язку. Не зайвим також поцікавитися про можливість забудови ділянок поблизу – нові будинки вони можуть докорінно змінити обраний вами краєвид з вікна. 

Важливим фактором є й екологічна ситуація, особливо якість повітря у певних районах. Можна стежити за цим показником з допомогою додатку AirVisual і телеграм-боту SaveEcoBot, або знайти відгуки місцевих мешканців. Наприклад, жителі постійно скаржаться на поганий стан повітря поблизу сміттєспалювального заводу «Енергія». Негативний вплив можуть мати також великі транспортні магістралі поблизу, а паркові зони навпаки стануть додатковою перевагою в цьому контексті. 

Наприклад, для тих, хто хоче більше часу проводити біля Дніпра, цікавим варіантом може стати ЖК «Русанівська Гавань». Забудовник пропонує не лише видові квартири, але й облаштовану набережну з зонами відпочинку вздовж Русанівської протоки. Зараз «Укргазбанк» пропонує спеціальні умови іпотечного кредиту для квартир у цьому комплексі. Сплативши одразу від 30% вартості житла позичальник може на п’ять років знизити ставку до 11,5% річних, а сплативши не менше половини – до 9,5% річних.

Ціна

Одним з вирішальних факторів при купівлі квартири стає ціна, яка часто диктує і розташування, і забудовника, і площу майбутнього житла. Дізнатися приблизні розрахунки можна на сайті ЛУН. Вартість квадратного метра в комплексі зазвичай вказують у вигляді діапазону, вона залежить від кількості кімнат, обраного поверху, виду з вікна тощо. Дізнатися ціну конкретної квартири можна у відділі продажів. Краще переглянути одразу кілька варіантів: це допоможе визначитися з класом нерухомості та краще розуміти загальну ситуацію на ринку.

Якщо вас цікавить конкретний комплекс, не зайвим буде дізнатися про особливі акції чи знижки від забудовника. Часто такі пропозиції з’являються до свят або діють постійно на певних умовах. Наприклад, додаткову знижку можна отримати за оплату одразу повної вартості житла.

Тим, хто планує придбати житло в іпотеку варто враховувати, що угода від банку накладає певні фінансові обмеження. Наприклад, «Укргазбанк» надає кредит на суму від 10 тисяч до 2 мільйонів гривень. Оформити його можна, сплативши перший внесок від 20% до 70% вартості житла. 

Надійність забудовника

Якими б красивими не були рендери майбутнього комплексу, перед тим, як прийняти рішення, варто ретельно перевірити компанію-забудовника. Перш за все, знайти її у базі Міністерства юстиції та перевірити в судовому реєстрі не лише девелопера, але й підрядників, власників статутного капіталу та інших пов’язаних осіб. 

Краще обирати серед компаній, які вже мають приклади успішно збудованих та заселених комплексів. Поспілкуйтеся з їхніми жителями: вони можуть розповісти більше про якість будівельних робіт, дотримання термінів та комунікацію з будівельною компанією. 

Не менш ретельно варто перевіряти документи на земельну ділянку та дозволи на будівництво. Важливою є інформація про право власності на ділянку або термін її оренди, цільове призначення, містобудівні обмеження, відповідність плану будівництва параметрам, зазначеним у дозвільній документації, умови підключення до комунікацій тощо. 

Найкраще з перевіркою девелопера та його репутації впораються професійні юристи. Власне, це є однією з переваг іпотечного кредиту перед розстрочкою: банки працюють лише з перевіреними забудовниками. Наприклад, для «Укргазбанку» це компанії «Інтергал-буд», «Київміськбуд», «ZIM Capital Group» та ПБГ «Ковальська». 

Інфраструктура

Важливим фактором при виборі локації може стати інфраструктура. Наявність необхідних сервісів поблизу надалі може заощаджувати час на переміщення містом. Для когось важливо мати в пішій доступності спортивний комплекс, для інших – ветеринарну клініку чи локальну пекарню. Часто інформацію про інфраструктуру району навколо можна знайти на сайті житлового комплексу. 

Якщо ви маєте або плануєте дітей, не зайвим буде дізнатися більше про школи та садочки поблизу: як далеко вони розташовані, наскільки заповнені, чи задоволені ними інші батьки. Зверніть увагу і на зупинки громадського транспорту та станції метро поблизу. Краще, якщо локація матиме зручне сполучення з роботою, центром та іншими важливими для вас точками у місті. 

Не меншу увагу варто звернути і на інфраструктуру самого комплексу, особливо, якщо він віддалений від центру. Сьогодні все частіше забудовники пропонують в межах території повний перелік необхідного: магазини, ресторани і кав’ярні, аптеки, дитячі садочки, спортивні клуби тощо. 

Для прикладу, за концепцією «місто в місті» спроєктований житловий комплекс Рaradise Avenue у Крюківщині. Тут заплановані освітні установи і медичний центр, місця для заняття спортом, зарядки для електрокарів та споживчі послуги.  ЖК «Малахіт», натомість, робить ставку на інфраструктури навколо. Комплекс розміщений неподалік Південного вокзалу, а тому жителі зможуть обирати одразу серед кількох супермаркетів, шкіл та спорткомплексів поблизу. 

Купуючи квартиру в цих комплексах, можна отримати спеціальні умови на іпотеку в «Укргазбанку». Для ЖК «Малахіт» – знижену відсоткова ставка до 4,7% на перший рік або до 9,5% на перші два роки. А для комплексу Рaradise Avenue діють 5 варіантів спеціальних умов, які залежать від розміру першого внеску. Наприклад, після сплати 50% позичальник може знизити відсоткову ставку до 2,5% на перший рік. 

Терміни завершення будівництва

Обираючи між житловими комплексами та навіть різними будинками одного комплексу варто звертати увагу на орієнтовні терміни здачі цього житла в експлуатацію. З одного боку, придбавши квартиру на початкових етапах будівництва можна заощадити до 30% вартості у порівнянні з вже готовими варіантами. 

З іншого, переїзду доведеться зачекати. Якщо така квартира куплена в іпотеку, до завершення будівництва та ремонту платити доведеться не лише за кредит, але й за оренду іншого житла. Крім того, такий варіант має певні ризики: будівництво можуть затримати та навіть зупинити. 

Варто зважати не лише на терміни здачі в експлуатацію обраного будинку, але й ступінь готовності комплексу загалом. Якщо поруч заплановано ще кілька будівель, пилу та шуму з будівельного майданчика навряд вдасться уникнути. 

Крім того, якщо ваш будинок один із перших у комплексі, територія навколо навряд одразу нагадуватиме рендер із сайту. На повне облаштування території, ландшафтний дизайн та зони відпочинку може знадобитися ще кілька років. Те ж з інфраструктурою: коли садок чи школа, заплановані у комплексі, дійсно почнуть працювати краще уточнювати заздалегідь. 

Технології будівництва та енергоефективність

Перед купівлею квартири варто дізнатися більше про технології будівництва конкретного житлового комплексу. Найпоширенішими сьогодні варіантами є монолітно-каркасні, цегляні та панельні будинки. Вони відрізняють швидкістю і ціною будівництва, а також енергоефективністю, звукоізоляцією та іншими параметрами готової будівлі. 

Крім того, можна поцікавитися орієнтовними розмірами комунальних платежів у відділі продажів житлового комплексу. Якщо забудовник робить акцент на використанні енергоощадних технологій, радше за все тут нададуть розрахунки з можливої економії на опаленні, воді, електроенергії тощо. Крім того, повідомлять розмір плати за утримання прибудинкової території. 

Платежі за комунальні послуги залежать й від того, чи підключений будинок до міських комунікацій. Наявність власної котельні чи індивідуального опалення може зменшити рахунки завдяки гнучкому реагуванню на зміни температури за вікном. 

Планування квартири

Сьогодні на ринку можна зустріти різноманітні варіанти: від квартир-студій на 18 кв м до двоповерхових апартаментів, площею 150 кв м та більше. Обирати серед них варто зважаючи на власні фінансові можливості, кількість членів родини та вподобання. 

При цьому варто звертати увагу не лише на загальну площу, але й форму та розміщення кімнат: не всі планування дозволяють максимально ефективно використати простір. До слова, можливість перепланування – це ще одна важлива деталь, яку варто уточнювати перед купівлею. 

Якщо квартира буде куплена в іпотечний кредит, варто враховувати довгострокову перспективу: можливо, за кілька років ваша родина потребуватиме більше простору ніж зараз. Клієнти переважно самі визначають термін, на який хочуть розтягнути виплату іпотеки. В «Укргазбанку», наприклад, це може бути від 1 до 20 років. Позичальник також завжди може погасити кредит раніше без обмежень або жодних штрафних санкцій. Навіть навпаки: дострокове погашення дозволить зменшити відсоткові нарахування, а отже і переплати. 

Оздоблення житла

Сьогодні житло найчастіше здають у стані «після будівельників»: тут є стіни, вікна, вхідні двері, іноді котел, але жодних ремонтних робіт не проводилося. Головна перевага такого варіанту – нижча вартість квадратного метра і можливість вільно змінювати планування. Серед мінусів – ремонт триватиме довго, а до робіт радше за все доведеться залучити професіоналів.

Наступний варіант – «під чистову обробку». Тут додається розводка труб і електрики, стяжка підлоги і вирівнювання стін. Перепланування зробити вже важче, але власники все ще матимуть повну свободу в оформленні квартири. А закінчити ремонт в такій квартирі можна вже в рази швидше. 

Іноді забудовники пропонують також квартири з ремонтом, або навіть «під ключ». У таких варіантах приміщення вже готові до життя: тут є оздоблення стін і підлоги, сантехніка, міжкімнатні двері, часом також меблі. Завдяки гуртовим закупівлям матеріалів, такий ремонт коштує дешевше, ніж індивідуальний проєкт. Проте є і мінуси: доведеться обирати між трьома-чотирма стандартними варіантами. Та й зустрічається така пропозиція далеко не у всіх комплексах. 

Порядок та пріоритетність цих запитань при виборі квартири може бути різною. Головне, приймати рішення зважено та обирати з надійними забудовниками. 

Читайте також: Що краще – брати іпотеку чи орендувати житло? Банкір Кирило Шевченко пояснює, як правильно рахувати витрати

Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button