Після фільму «Паразити» муніципалітет Сеула відремонтує квартири у підвалах
Показане у фільмі житло – реальність для багатьох містян із малими доходами.
Показане у фільмі житло – реальність для багатьох містян із малими доходами.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24975 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Муніципалітет Сеула, Південна Корея, планує покращити умови 1500 родин, які живуть у напівпідвальних приміщеннях, таких, як зображено у фільмі «Паразити» Пон Чжун Хо, повідомляє The Korea Herald.
На ремонт кожного з приміщень спрямують до 3,2 мільйона вон (близько 67 тисяч гривень). Зокрема, відремонтують системи опалення і вентиляції, замінять вікна, встановлять кондиціонери, вологопоглиначі та пожежну сигналізацію.
Таких напівпідвальних приміщень у Сеулі ще п’ять років тому налічувалося понад 200 тисяч. Показане у фільмі «Паразити» житло – реальність для багатьох містян із малими доходами.
BBC присвятило матеріал мешканцям такого житла. Так, у підвалі живе 31-річний О Кі Чоль. В його «квартирі» майже немає світла, перехожі заглядають у вікно, влітку чоловік потерпає від надзвичайної вологості та плісняви. Підлогу крихітної вбиральні піднято на пів метра, тому О стоїть у ній, розставивши ноги, аби не впиратися головою у стелю.
Зображена у «Паразитах» літня повінь, яка затоплює підвали, також часто відбувається в реальності. У фільмі також наголошується, що від героїв йде неприємний запах. Жителі напівпідвальних приміщень справді просотуються запахом вологості, від якого можна позбутися, лише переїхавши. Дехто намагається боротися з запахом за допомогою ароматичних паличок.
Поява таких напівпідвальних приміщень, що їх у Південній Кореї називають баньчіха (banjiha), походить із часів ескалації конфлікту з Північною Кореєю наприкінці 1960-х років. Південнокорейська влада внесла зміни у будівельні правила, зобов’язавши облаштовувати у всіх нових малоповерхових будинках підвали, які б слугували бункерами на випадок надзвичайної ситуації.
Спершу оренда таких бункерів для житла була нелегальною, та під час житлової кризи у 1980-х влада була змушена дозволити використання підвалів як житлової площі.
Хоча Південна Корея входить у топ-20 найсильніших економік світу, чимало корейців потерпають від браку доступного житла та постійного росту цін на оренду.
Фільм «Паразити» отримав чотири головні нагороди «Оскар». Причому вперше в історії кінопремії головну статуетку за «Найкращий фільм» отримала стрічка іноземною мовою.
Читайте також: Ми мешкаємо на 23 квадратних метрах – досвід життя родини у смарт-квартирі
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті