Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 292 днів. За цей час ми опублікували 23595 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Батарейки, здавайтеся!

Сьогодні, 11 березня, перші 20 тонн батарейок з України відправились на переробку до заводу GreenWEEE в Румунії, повідомляє рух «Батарейки, здавайтеся!».

Один мільйон батарейок завантажили у 80 контейнерів. Це спеціальні діжки для небезпечних відходів, які закупили в Туреччині. Їх використовуватимуть як зворотню тару.

Раніше жодна з батарейок, які збиралися в Україні, не потрапляли на реальну переробку, оскільки вона не безкоштовна. У кращому випадку батарейки залишали на складах, у гіршому – викидали в землю.

Фото: Батарейки, здавайтеся!

«Батарейки, здавайтеся!» домовилися з виробниками батарейок та супермаркетами «Епіцентр» і «Нова лінія» про фінансування переробки. Така система діє в Європі. Збір батарейок почався у грудні 2019 року.

Ще частину коштів на переробку забезпечили компанії та організації, які останні вісім років збирали батарейки у себе в магазинах, в офісах тощо. Відправку забезпечив підрядник «Екологічні інвестиції».

«Цією відправкою вдалося врятувати від безповоротного забруднення 1600 гектарів землі – приблизно 2000 футбольних полів», – стверджують організатори.

Одна батарейка забруднює токсичними речовинами 16 квадратних метрів землі. Важкі метали з батарейок можуть потрапляти у продукти харчування та викликати онкологічні захворювання, неврологічні та кардіорозлади.

Лише за статистикою білого імпорту, щорічно в Україну ввозять 3250 тонн батарейок. Сьогоднішня відправка складає близько 0,5% всіх батарейок, які викидаються у нашій країні щороку.

«Батарейки, здавайтеся!» закликають інші торговельні мережі послідувати прикладу «Епіцентру» та «Нової лінії» й почати збирати та фінансувати переробку батарейок. Активісти наголошують, що якщо компанія встановлює коробки для збирання батарейок, але не платить за переробку, то це робиться лише заради реклами.

Фото: Батарейки, здавайтеся!

«Щоб вирішити проблему забруднення батарейок системно на рівні країни, народні депутати мусять невідкладно голосувати за проєвропейський закон про відходи, який уже зареєстований за номером 2207-1 і до розробки якого ми долучилися. Мета законопроєкту – зробити модель відповідальності виробника, яка успішно спрацювала в рамках пілотного проєкту в “Епіцентрі”, обов’язковою для всіх компаній, які заробляють на продажі батарейок в Україні», – говорить Любов Колосовська, голова руху «Батарейки, здавайтеся!».

Наразі проєкт фінансують своїми внесками 850 людей та 111 компаній. До кінця цього року активісти планують зробити так, щоб 4% всіх батарейок йшли на переробку.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button