Перші 20 тонн батарейок з України поїхали на переробку
Цією відправкою вдалося врятувати від забруднення територію площею приблизно 2000 футбольних полів.
Цією відправкою вдалося врятувати від забруднення територію площею приблизно 2000 футбольних полів.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Сьогодні, 11 березня, перші 20 тонн батарейок з України відправились на переробку до заводу GreenWEEE в Румунії, повідомляє рух «Батарейки, здавайтеся!».
Один мільйон батарейок завантажили у 80 контейнерів. Це спеціальні діжки для небезпечних відходів, які закупили в Туреччині. Їх використовуватимуть як зворотню тару.
Раніше жодна з батарейок, які збиралися в Україні, не потрапляли на реальну переробку, оскільки вона не безкоштовна. У кращому випадку батарейки залишали на складах, у гіршому – викидали в землю.
«Батарейки, здавайтеся!» домовилися з виробниками батарейок та супермаркетами «Епіцентр» і «Нова лінія» про фінансування переробки. Така система діє в Європі. Збір батарейок почався у грудні 2019 року.
Ще частину коштів на переробку забезпечили компанії та організації, які останні вісім років збирали батарейки у себе в магазинах, в офісах тощо. Відправку забезпечив підрядник «Екологічні інвестиції».
«Цією відправкою вдалося врятувати від безповоротного забруднення 1600 гектарів землі – приблизно 2000 футбольних полів», – стверджують організатори.
Одна батарейка забруднює токсичними речовинами 16 квадратних метрів землі. Важкі метали з батарейок можуть потрапляти у продукти харчування та викликати онкологічні захворювання, неврологічні та кардіорозлади.
Лише за статистикою білого імпорту, щорічно в Україну ввозять 3250 тонн батарейок. Сьогоднішня відправка складає близько 0,5% всіх батарейок, які викидаються у нашій країні щороку.
«Батарейки, здавайтеся!» закликають інші торговельні мережі послідувати прикладу «Епіцентру» та «Нової лінії» й почати збирати та фінансувати переробку батарейок. Активісти наголошують, що якщо компанія встановлює коробки для збирання батарейок, але не платить за переробку, то це робиться лише заради реклами.
«Щоб вирішити проблему забруднення батарейок системно на рівні країни, народні депутати мусять невідкладно голосувати за проєвропейський закон про відходи, який уже зареєстований за номером 2207-1 і до розробки якого ми долучилися. Мета законопроєкту – зробити модель відповідальності виробника, яка успішно спрацювала в рамках пілотного проєкту в “Епіцентрі”, обов’язковою для всіх компаній, які заробляють на продажі батарейок в Україні», – говорить Любов Колосовська, голова руху «Батарейки, здавайтеся!».
Наразі проєкт фінансують своїми внесками 850 людей та 111 компаній. До кінця цього року активісти планують зробити так, щоб 4% всіх батарейок йшли на переробку.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті