КМДА: Київ робить аналізи на коронавірус зі 100% результатом на ранніх стадіях
19 березня обладнання для ПЛР-дослідження встановили у київській лабораторії.
19 березня обладнання для ПЛР-дослідження встановили у київській лабораторії.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24974 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
До нещодавнього часу виявлення коронавірусу методом ПЛР (полімеразної ланцюгової реакції) робили лише в одній на всю країну лабораторії – Центрі громадського здоров’я МОЗ.
Київ став першим містом, де з 19 березня ПЛР-дослідження стали здійснювати у ще одній місцевій лабораторії. У планах відкрити ще кілька. Про це заявила директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург, повідомляє Чесно.
Експрес-тести визначають наявність вірусу приблизно на шостий-сьомий день захворювання. Найточніше тестування – це ПЛР-аналізи. Результати можна отримати за 45 хвилин.
Гінзбург також повідомила, що в інфекційних відділеннях медзакладів Києва підготовлено 1330 ліжко-місць, 30 інфекційних реанімаційних ліжок, 324 апарати штучної вентиляції легень, два апарати екстракорпоральної мембранної оксигенації (ЕКМО), які буквально заміщують легеневу функцію на відміну від штучної вентиляції легень.
Київ також має 5700 експрес-тестів для виявлення коронавірусу. Для медиків закуплено 15 тисяч респіраторів, передано 500 тисяч захисних масок – додатково до вже наявних 157 тисяч.
У Києві укомплектовано 170 автомобілів і бригад швидкої допомоги. Днями столиця поповнила рухомий склад «швидких» на 39 машин.
Власники готелів запропонували безоплатно 120 номерів для проживання медиків, які мешкають не в столиці або далеко від місця роботи. МОЗ домовився з Uber і Bolt про перевезення медичних працівників на роботу і з роботи.
Окрім того, на період епідемії з місцевого бюджету медикам доплатять до зарплати 200%.
Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я заявило, що не планує перевіряти на коронавірус усіх людей з симптомами гострого респіраторного захворювання або тих, хто повернувся з-за кордону. Тестуватимуть тільки тих, хто звертається по медичну допомогу з відповідними симптомами.
В Україні від 12 березня запроваджено карантин, який триватиме три тижні. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу COVID-19 пандемією.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті