Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24974 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: twitter.com/MmegiOnline

До нещодавнього часу виявлення коронавірусу методом ПЛР (полімеразної ланцюгової реакції) робили лише в одній на всю країну лабораторії – Центрі громадського здоров’я МОЗ.

Київ став першим містом, де з 19 березня ПЛР-дослідження стали здійснювати у ще одній місцевій лабораторії. У планах відкрити ще кілька. Про це заявила директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург, повідомляє Чесно.

Експрес-тести визначають наявність вірусу приблизно на шостий-сьомий день захворювання. Найточніше тестування – це ПЛР-аналізи. Результати можна отримати за 45 хвилин.

Гінзбург також повідомила, що в інфекційних відділеннях медзакладів Києва підготовлено 1330 ліжко-місць, 30 інфекційних реанімаційних ліжок, 324 апарати штучної вентиляції легень, два апарати екстракорпоральної мембранної оксигенації (ЕКМО), які буквально заміщують легеневу функцію на відміну від штучної вентиляції легень.

Київ також має 5700 експрес-тестів для виявлення коронавірусу. Для медиків закуплено 15 тисяч респіраторів, передано 500 тисяч захисних масок – додатково до вже наявних 157 тисяч.

У Києві укомплектовано 170 автомобілів і бригад швидкої допомоги. Днями столиця поповнила рухомий склад «швидких» на 39 машин.

Власники готелів запропонували безоплатно 120 номерів для проживання медиків, які мешкають не в столиці або далеко від місця роботи. МОЗ домовився з Uber і Bolt про перевезення медичних працівників на роботу і з роботи.

Окрім того, на період епідемії з місцевого бюджету медикам доплатять до зарплати 200%.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я заявило, що не планує перевіряти на коронавірус усіх людей з симптомами гострого респіраторного захворювання або тих, хто повернувся з-за кордону. Тестуватимуть тільки тих, хто звертається по медичну допомогу з відповідними симптомами.

В Україні від 12 березня запроваджено карантин, який триватиме три тижні. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу COVID-19 пандемією.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button