Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 23639 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: am wai, Unsplash

Німеччина наразі є однією з найбільш уражених пандемією коронавірусу держав у світі. Водночас у країні спостерігають «аномально» низьку кількість смертей: 44 загиблих на 15320 випадків зараження (близько 0,3% летальності) станом на ранок 20 березня. Радіо Свобода пише про фактори, які могли сприяти такій ситуації.

Для порівняння, в Італії на 41035 заражених прийшлося 3405 смертей, це 8,29% летальності, в Іспанії – 833 смертей на 18077 заражених (приблизно 4,6%). При цьому у порівнянні з сусідніми Італією, Францією, Іспанією та Австрією Німеччина не вживала надто жорстких заходів, таких як закриття кордонів від початку поширення вірусу.

Оглядачі намагаються пояснити ситуацію в Німеччині такими чинниками.

1. Тести на коронавірус.

«У нас є просте повідомлення для всіх країн: тестуйте, тестуйте, і ще раз тестуйте. Тестуйте кожен підозрілий випадок», – наголосили у Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ) 16 березня.

Саме це й робить Німеччина. «Ми можемо проводити понад 160 тисяч тестів на тиждень, і ця кількість може бути збільшена», – сказав професор Інституту імені Роберта Коха Ротар Вілер.

Мережа німецьких лабораторій дозволяє виявляти людей, які поширюють коронавірус, при цьому не маючи жодних симптомів.

В Україні, вірусологічна лабораторія Центру громадського здоров’я протестувала близько 500 зразків на COVID-19 з початку року.

2. Вік інфікованих.

Більшість інфікованих у Німеччині – це відносно молоді люди. Понад 80% усіх інфікованих молодші за 60 років. Зокрема, на початку спалаху в Німеччині спостерігали багато випадків, пов’язаних з поверненням людей із гірськолижних поїздок.

Водночас така ситуація легко може змінитися з продовженням поширення інфекції, і, зрештою, призвести до більшої кількості інфікованих та загиблих.

Натомість Італія має друге найстаріше населення на планеті. 23% італійців старші 65 років.

3. Готовність до епідемії.

Важливу роль, на думку оглядачів, зіграло й те, що Німеччина, має достатні ресурси і була вже готова до спалаху.

Минулого тижня федеральний уряд замовив додаткові 10 тисяч рятувальних вентиляторів для легенів від німецького виробника. І це на додачу до вже наявних 25 тисяч, які вже є в лікарнях по всій країні.

Німеччина має можливості для розміщення великої кількості людей у лікарнях з необхідним обладнанням, і заявила, що вдвічі збільшить кількість ліжок інтенсивної терапії до приблизно 56 тисяч.

Для порівняння, в Італії апаратів штучної вентиляції легенів – близько 5 тисяч.

Директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург повідомила, що в медзакладах Києва підготовлено 324 апарати штучної вентиляції легень.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button