Сьогодні мінімалізм є одним з найпопулярніших напрямів в дизайні інтер’єру: такий підхід відкидає надлишкову декоративність і акцентує увагу, перш за все, на функції приміщення та його наповнення.
У партнерстві з київською меблевою студією buro150, яка створює мінімалістичні меблі в модерністському стилі, «Хмарочос» зібрав поради дизайнерів щодо того, як краще облаштувати такий інтер’єр.
Функція переважає над декоруванням
Мінімалістичний інтер’єр повинен бути добре спланованим, функціональним та зрозумілим, зазначають дизайнери. «Все має підпорядковуватися певній функції – говорить Ріна Ловко, засновниця RINA LOVKO Studio (розробляла дизайн для «Бальтазар», магазин квітів Dicentra). – Коли ми створюємо мінімалістичний інтер’єр, завжди відштовхуємося від того, що потрібно зробити з технічних причин. Це – вентиляція, опалення, водовідведення. Після чого наносимо це на певну дизайнерську форму».
Дизайнерка наголошує, що мінімалістичний інтер’єр має бути уважним до деталей, він не допускає зайвих, необґрунтованих речей. «Він наче розчиняється, його ніби немає – нічого зайвого, все комфортне і на своїх місцях». За її словами, такий дизайн завжди повинен бути доречним та пасувати певному місцю або людині.
Читайте також: Мій локальний бізнес: майстерня модерністських меблів buro150
Павло Пекер, засновник бюро Peker & Partners (розробляв дизайн для Urban Space 500, Ohota Na Ovets), також зазначає, що дизайн повинен бути обумовлений потребами людей, які будуть в цьому просторі знаходитися. «Найголовніше, щоб інтер’єр був людино-орієнтованим. Наприклад, в офісному просторі ми, перш за все, подбаємо про те, щоб людям було зручно працювати. В усіх аспектах: від розташування меблів до правильного освітлення, грамотної акустики та хорошої вентиляції. Тільки за таких умов простір буде привабливим», ‒ розповідає він.
Кольори та матеріали
За словами дизайнерів, кольори та фактури залежать радже від призначення конкретного приміщення, ніж від його мінімалістичної стилістики. «Є декілька рішень. Мій улюблений ‒ фоновий, непомітний інтер’єр, в якому людина відчуватиме себе затишно. Білі стіни, що добре рефлексують світло, натуральні матеріали: камінь, дерево, ‒ говорить Павло Пекер. ‒ Але іноді інтер’єр повинен привертати увагу, наприклад, у закладах. Тоді вибір кольорів і матеріалів залежить від запланованої атмосфери».
З використанням дерева та природного каменю погоджується й дизайнерка інтер’єру Ольга Палійчук (розробляла дизайн для Pizzeria Pomidoros). «Вони розбавляють холодний мінімалізм та оживляють інтер’єр», зазначає вона. Крім того, дизайнерка радить використовувати обмежену кольорову палітру: два чи навіть один колір та його відтінки.
Ріна Ловко не обмежує себе в використанні кольору та додає в інтер’єр не лише кольорові елементи, але й цілі стіни. «Кольори повинні бути суміжними або переходити з кімнати в кімнату. Стіни можуть бути різного кольору, однак все повинно поєднуватися гармонійно», ‒ зазначає вона. Крім того, в своїх інтер’єрах Ловко намагається використовувати не більше трьох основних матеріалів, а все інше додавати вже у вигляді акцентів та нюансів.
Меблі buro150 виготовляють з якісної української деревини, переважно дуба, буку, клена та горіха. У студії приділяють велику увагу тому, щоб дошки були правильно просушені, а компанія-постачальник мала усі необхідні дозволи на вирубку дерев. Крім того, у колекції можна зустріти також натуральний камінь. Наприклад, стелаж студії має поличку з грецького мармуру.
Якісні меблі
Всі дизайнери наголошують, що основним критерієм при виборі меблів повинна бути їхня якість. «Варто обирати зручні меблі, спроєктовані та виготовлені з увагою до деталей. Вони повинні бути приємні на дотик, приємно пахнути, ‒ зазначає Антон Вергун, співзасновник студії Shovk (автори дизайну для Tiger Kyiv). ‒ Такі меблі будуть довго радувати користувача і згодом радше перейдуть в категорію антикваріату, ніж опиняться на смітнику».
Ольга Палійчук також радить звертати увагу на деталі збірки меблів, поєднання матеріалів, пропорції та дизайн фурнітури. «Предмети й меблі в мінімалістичному інтер’єрі повинні зливатися з оточенням або навпаки привертати на себе увагу та бути акцентом цього простору», – додає дизайнерка.
Водночас, не варто забувати про функціонал. «Меблі повинні відповідати потребі людей, які знаходяться в цьому просторі. Якщо їх не врахувати, простір з мінімалістичного дуже швидко перетвориться на безлад», – говорить Павло Пекер.
З подібним підходом створюються і меблі buro150. «Коли ми маємо конкретне індивідуальне замовлення, завжди спочатку цікавимося, як замовник буде використовувати ці меблі, які у нього звички, і як він планує із ними взаємодіяти. Спираючись на це створюємо функціональну схему, яка згодом перетвориться на меблі», – розповідає Вадим Борисенко, співзасновник студії. Багато уваги також приділяють дизайну:
«Нам здається, що мінімалізм часом плутають із аскетизмом: це не про мінімум необхідного, мінімалізм – це про мінімум зайвого. “Менше, але краще” саме цей принцип, на нашу думку, чудово описує цей напрям у дизайні. Чим простіше щось виглядає, тим важче це зробити. Коли ти звільняєш форму від зайвих деталей, з’являється питання пропорцій, поєднання кольорів, матеріалів і текстур» – зазначає Ліза Дін, співзасновниця buro150.
Осмислений декор
Оскільки однією з основних ознак мінімалістичних інтер’єрів є функціональність, у них не повинно бути випадкових та виключно декоративних елементів. «Навіть коли з’являється певне кольорове панно чи декор, він виконує конкретну функцію. Наприклад, килим, на якому стоять диван, крісла та столик, може завершувати цю зону та поєднувати предмети в композицію», – розповідає Ріна Ловко.
Ольга Палійчук доповнює свої мінімалістичні інтер’єри настільними дзеркальцями, вазами для квітів, графинами для води. «Я часто використовую декор скандинавських фабрик: він має якісний дизайн та витончені пропорції. Ключовими елементами можуть стати також картини художників, принти чи сучасні скульптури».
Водночас, одна з важливих функцій декору в мінімалістичному інтер’єрі ‒ це вираження особистості власника цього приміщення. «Декорації потрібні в театрі й кіно, а в реальному житті не місце бутафорії. Натомість варто використати речі, які дійсно мають для вас цінність, наприклад, твори мистецтва, фотографії чи нагороди», ‒ зазначає Антон Вергун. З цим погоджується і Ріна Ловко: «Мінімалістичний інтер’єр створюється так, щоб клієнт міг повісити свою картину, поставити улюблену вазу чи фото і зробити інтер’єр “своїм”. А не жив серед декоративних, не близьких йому речей».
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті