Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Margo Brodowicz, Unsplash

Скорочення польотів авіакомпаній в усьому світі позбавило метеорологічні служби частини даних, які вони використовують для складання прогнозів погоди, повідомляє Громадське з посиланням на Європейський центр середньострокових прогнозів погоди (ECMWF).

Через пандемію коронавірусу COVID-19 та пов’язане з нею скорочення авіаперельотів Центр отримав 23 березня на 65% менше даних щодо стану атмосфери від літаків, ніж першого березня.

Для прогнозів погоди дані від літаків мають найвищий пріоритет і поступаються лише супутниковим. Відсутність цих даних, зокрема, впливає на точність прогнозування напрямку та швидкості вітру, а також температури повітря, зокрема, у північній півкулі.

Літаки забезпечували 13% необхідних даних для прогнозів погоди ECMWF в 2019 році.

Дослідження Американського метеорологічного товариства 2017 року показує, що використання даних від польотів літаків зменшило помилки в шестигодинних прогнозах вітру, вологості й температури повітря на 15-30%.

Водночас ECMWF стверджує, що падіння точності прогнозів погоди можна скоригувати за рахунок додаткових супутникових даних. Крім того, стан атмосфери можна спостерігати за допомогою метеозондів, наземних систем, радарів і маяків.

Читайте також: «Така порожнеча – аж жах бере»: гендиректор «Борисполя» розповів про порожній аеропорт

Нагадаємо, через розповсюдження коронавірусу Кабмін продовжив карантин в Україні до 24 квітня та запровадив режим надзвичайної ситуації.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button