При КМДА запрацював штаб боротьби з коронавірусом. Що вже зроблено?
Координатори розповіли про перші досягнення та найближчі завдання штабу.
Координатори розповіли про перші досягнення та найближчі завдання штабу.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 269 днів. За цей час ми опублікували 26101 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Нещодавно ми розповідали про те, що при КМДА запрацював волонтерський штаб для боротьби з коронавірусом. Його керівник Ігор Ліскі та координатор Максим Бахматов відзвітували про перші перемоги, кроки та найближчі завдання штабу.
Так, місто вже отримало перший апарат швидкої вентиляції легенів (ШВЛ), який направили в лікарню №4.
У своєму звіті Ліскі та Бахматов зазначили, що в порівнянні з Німеччиною та Італією в Україні мало апаратів ШВЛ, тоже в штабі шукатимуть швидкі шляхи налагодження їх виробництва – вже зібрали інформацію про виробництво та технічну документацію.
Максим Бахматов також наголосив на необхідності тестувати всіх киян перед виходом на роботу. Для цього, за його оцінками, потрібен один мільйон тест-систем.
Забезпечення вразливих груп населення
За оцінками Бахматова, 80 000 людей в Києві потребують додаткової допомоги у вигляді продуктових наборів.
Буде розроблений протокол допомоги: що буде містити набір, як має бути захищений волонтер-соцпрацівник, який його доставлятиме, тощо.
Якість продуктових наборів буде контролюватися окремо: зокрема, за допомогою кол-центрів, що будуть вибірково дзвонити тим, хто їх отримує, і дізнаватися про якість.
Тестування, скориставшись німецьким досвідом, можуть винести за межі лікарень, коли Київ отримає достатню кількість тестів.
Також будуть налагоджувати інфраструктуру подачі кисню в лікарнях, адже з нею можуть виникнути проблеми у разі збільшення кількості хворих у лікарнях. Всі системи планують перевірити.
Ігор Ліскі повідомив про створення мобільного додатку, який буде координувати лікарів і містян, які могли би їм допомогти: наприклад, забезпечити їх транспортом або розмістити в хостелі. Додаток створив Віктор Андрусів.
Раніше ми писали про інший мобільний додаток «Підвези лікаря», створений Андрієм Павловим, що зв’язує київських медпрацівників із водіями і допомагає дістатися роботи.
На кінець, Бахматов та Ліскі повідомили що вже співпрацюють з UNOPS та Українською біржею благодійності, що займається збором коштів на закупівлю санітарних засобів для медперсоналу.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті