На Троєщині невідомі викинули 300 кілограмів використаних батарейок (фото)
Вважають, що батарейки системно збирала якась компанія, а потім позбулася в такий спосіб.
Вважають, що батарейки системно збирала якась компанія, а потім позбулася в такий спосіб.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
На Троєщині невідомі викинули близько 300 кілограмів використаних батарейок, повідомляють рух «Батарейки, здавайтеся» і КП «Київкомунсервіс».
«Гору» батарейок виявили місцеві жителі біля другої човникової станції на пляжі «Троєщина». Зокрема, Микита Молочков побачив сміття, гуляючи з дітьми, сфотографував та повідомив у додатку 1551. «Це була субота. А вже в понеділок зранку мені передзвонили і до вечора середи все вирішили і забрали на утилізацію», – пише він.
У «Київкомунсервісі» вважають, що зважаючи на кількість батарейок, їх системно збирала якась компанія, а потім позбулася в такий спосіб.
«Фінальна оцінка всіх зібраних батарейок – 300 кг. Ми явно недооцінили глибину їхнього шару, батарейки довелося викопувати з піску та листя», – зазначають у «Батарейки, здавайтеся».
Усі зібрані батарейки відправлять на переробку та утилізацію.
«Київкомунсервіс» нагадує, що на офіційному сайті є карта з адресами контейнерів для збору відпрацьованих батарейок, ртутних термометрів та енергозберігаючих ламп.
«Україні потрібна системна модель фінансування переробки таких відходів, розширена відповідальність виробника та імпортера. Для того, щоб 100% всіх батарейок в Києві та в Україні йшли на переробку, оплачувати переробку мають виробники та імпортери батарейок пропорційно продажам нових батарейок. Чим більше батарейок компанія ввезла та продала – тим більше коштів вона оплачує за утилізацію», – заявляє «Київкомунсервіс».
Частково таку систему запустили «Батарейки, здавайтеся», розмістивши контейнери в магазинах мереж «Епіцентр» та «Нова лінія». 11 березня, перші 20 тонн батарейок з України відправили на переробку до заводу GreenWEEE в Румунії.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті