Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 291 днів. За цей час ми опублікували 23590 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

На Троєщині невідомі викинули близько 300 кілограмів використаних батарейок, повідомляють рух «Батарейки, здавайтеся» і КП «Київкомунсервіс».

«Гору» батарейок виявили місцеві жителі біля другої човникової станції на пляжі «Троєщина». Зокрема, Микита Молочков побачив сміття, гуляючи з дітьми, сфотографував та повідомив у додатку 1551. «Це була субота. А вже в понеділок зранку мені передзвонили і до вечора середи все вирішили і забрали на утилізацію», – пише він.

Фото: Nikita Molochkov

У «Київкомунсервісі» вважають, що зважаючи на кількість батарейок, їх системно збирала якась компанія, а потім позбулася в такий спосіб.

«Фінальна оцінка всіх зібраних батарейок – 300 кг. Ми явно недооцінили глибину їхнього шару, батарейки довелося викопувати з піску та листя», – зазначають у «Батарейки, здавайтеся».

Усі зібрані батарейки відправлять на переробку та утилізацію.

Фото: Nikita Molochkov

«Київкомунсервіс» нагадує, що на офіційному сайті є карта з адресами контейнерів для збору відпрацьованих батарейок, ртутних термометрів та енергозберігаючих ламп.

«Україні потрібна системна модель фінансування переробки таких відходів, розширена відповідальність виробника та імпортера. Для того, щоб 100% всіх батарейок в Києві та в Україні йшли на переробку, оплачувати переробку мають виробники та імпортери батарейок пропорційно продажам нових батарейок. Чим більше батарейок компанія ввезла та продала – тим більше коштів вона оплачує за утилізацію», – заявляє «Київкомунсервіс».

Фото: КП «Київкомунсервіс»

Частково таку систему запустили «Батарейки, здавайтеся», розмістивши контейнери в магазинах мереж «Епіцентр» та «Нова лінія». 11 березня, перші 20 тонн батарейок з України відправили на переробку до заводу GreenWEEE в Румунії.

Фото: КП «Київкомунсервіс»

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button