Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Нещодавно в одній з лікарень у Вашингтону створили відео, що демонструє, як виглядають легені хворого на коронавірус.

Ділянки, позначені жовтим кольором на відео, позначають інфіковані та запалені частини легень. Як відомо, коронавірус COVID-19 може набувати важкий перебіг захворювання, що проявляється запаленням легенів – пневмонією.

«В Ухані з-поміж усіх випадків COVID-19 приблизно 6% людей мали важку форму хвороби», – повідомляє проф. Джон Вілсон, президент Королівського австралійського медичного коледжу та лікар-пульмонолог.

З результатів сканування видно, що пошкодження не локалізується на одній ділянці, натомість вони охоплюють довільні ділянки обох легенів. Відео демонструє, наскільки швидко та агресивно може розповсюджуватись інфекція навіть у молодих пацієнтів. У пацієнтів зі здоровими легенями жовтого кольору на скануванні немає.

Пацієнт, легені якого стали моделлю для відео, залишається на стаціонарному лікуванні в критичному стані. Це 59-річний чоловік, що має підвищений артеріальний тиск. Він вже знаходиться на тій стадії хвороби, коли потребує не лише вентиляції легенів, повідомляє Мортман. Пацієнта також підключено до апарату, що розганяє кров та насичує її киснем, фактично виконуючи функцію серця.

«У цього пацієнта  виявлено Covid-19, і його легені вже не функціонують належним чином, – говорить лікар Кіт Мортман, очільник відділу торакальної хірургії університетської лікарні ім. Джорджа Вашингтона. – Він не 70 або 80-річний хворий, що має імунодифіцит або діабет. Крім високого тиску, в нього немає інших значущих медичних проблем».

Дослідження провели 18 березня 2020 року. Мортман каже, що якби вони ще раз повторили дослідження і отримали нове відео зараз, то, можливо, запальний процес міг бути гіршим. Адже ураження легені в на такій стадії розвитку хвороби складно лікувати, для 2-4% пацієнтів з COVID-19 пошкодження можуть бути незворотними.

Хоча за інформацією, що поширюють більшість ЗМІ, ризик виникнення важких симптомів є найбільш вирогідним серед літніх людей, доктор Мортман зазначає, що молоді люди теж можуть потрапити до групи ризику. Про це свідчить зростання випадків їх госпіталізації.

Він окремо наголосив, що навіть ті, хто не має симптомів, можуть передавати вірус тим, з ким контактують, включаючи сусідів, батьків та бабусь і дідусів.

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button