Кияни вимагають проконтролювати хід ремонту Крематорію – відкритий лист
Пропонують створити наглядову раду, яку б очолив автор проєкту – Володимир Мельниченко.
Пропонують створити наглядову раду, яку б очолив автор проєкту – Володимир Мельниченко.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 139 днів. За цей час ми опублікували 25121 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Ритуальна служба СКП «Київський крематорій» у лютому оголосила тендер на ремонт ритуального корпусу та підземної галереї міського крематорію на Байковій горі в Києві. На роботи планується виділити 62,2 мільйони гривень. Пропозиції прийматимуться до третього квітня.
Реалізація усіх робіт запланована до 30 листопада 2022 року.
У Фонді збереження культурної спадщини Ади Рибачук та Володимира Мельниченка непокояться, що ремонт може спотворити чи повністю знищити будівлю Залів прощання – наймасштабнішого проєкту, над яким працювали архітектори.
Автори Парку Пам’яті (Зали прощання та Стіна Пам’яті) на території Байкового цвинтаря — Ада Рибачук та Володимир Мельниченко. Барельєфи на Стіні Пам’яті загальною протяжністю у 200 метрів створювали 13 років. У 1982 році за рішенням компартії стіну було залито бетоном. Неодноразові спроби знищити або спотворити будівлю Залів прощання — так званого ритуального корпусу київського крематорію — відбувалися як за радянських часів, так й у період незалежності.
Сьогодні київська громада обговорює та збирає кошт на відновлення фрагменту Стіни Пам’яті – нагадаємо, невелика частина була відновлена й презентована у рамках фестивалю Kyiv Art Week у 2018 році. Відповідно, звістка про капітальний ремонт Залів прощання викликає в суспільстві тривогу та занепокоєння.
У відкритому листі, оприлюдненому Фондом збереження культурної спадщини Ади Рибачук та Володимира Мельниченка, кияни вимагають:
Фото: Хмарочос
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті