Одеський портовий цех реконструювали під «навчально-виробничий центр». Що тут буде?
З порожньої будівлі цеху створили триповерховий хаб, де є студія звукозапису, простори для квартирників та нічний клуб.
З порожньої будівлі цеху створили триповерховий хаб, де є студія звукозапису, простори для квартирників та нічний клуб.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
В портових цехах в Одесі з’явився навчально-виробничий центр «Синій Краб». Реконструкція цього об’єкту стала викликом для команди, що працювала над ним —її можна вважати хорошим прикладом редевелопменту припортових промислових будівель та джентрифікації району.
Порожня виробнича будівля знаходиться на кордоні районів, біля портової залізниці, поблизу вулиць, не облаштованих для пішохідних прогулянок. З самого початку обстоювалася ідея не надто втручатись у конструкцію будівлі, щоб одразу отримати готовий до експлуатації простір, «трохи брутальний, але затишний».
На першому поверсі, що залишився в спадок від старої будівлі, обладнали рецепцію, інженерну майстерню та навчальний простір. Сходи на другий поверх виконують функцію бібліотечної шафи та камери схову для особистих речей.
На другому поверсі розмістили кафе з простором для камерних виступів — «квартирників». Також там обладнали студію звукозапису, гончарну майстерню та студію вітражу.
На третьому поверсі розмістили багатофункціональну актову залу, яка може швидко трансформуватися у нічний клуб, лекторій або виставковий простір. Також тут організували коворкінг та кілька тематичних творчих студій.
Балкон з фасаду відсікає звуки гучної вулиці, а поїзди за вікном створюють «самобутні динамічні пейзажі». Всі простори мають вихід в патіо.
Перед будівлею облаштований паркінг. В оздобленні фасадів використовувалися лише прості матеріали: сталь, скло, темний профнастил і цегла. За задумом, така «навмисна недбалість надає інтер’єру незакінчений вигляд і спонукає до подальших перетворень».
Всі фото: Асоціація архітекторів Одеси.
Читайте також: Чи загрожує Києву джентрифікація? Ні, але в нас є інші проблеми.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті