Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

30 березня Верховна Рада проголосувала за закон 3275, в якому, зокрема, йдеться про скасування орендної плати на час карантину.

«З моменту установлення карантину, введеного постановою Кабінету Міністрів…, і до його завершення в установленому законом порядку наймач звільняється від плати за користування майном відповідно до частини шостої статті 762 (Цивільного) Кодексу», – йдеться у проєкті.

Зазначена стаття Цивільного Кодексу вже звільняє орендаря від плати в разі обставин, за які той не відповідає, зазначає Владислав Власюк, юрист, директор Директорату з прав людини Мін’юсту. Нова норма визначає конкретно нинішній карантин як одну з таких обставин.

Юрист зауважує, що орендар не автоматично звільняється від обов’язку сплачувати орендну плату, а в тому випадку, коли карантин спричинив неможливість користуватись майном.

«На перший погляд, норма не застосовується до оренди житла. Водночас, це як мінімум додатковий аргумент для наймачів житла вимагати знижку на період карантину у зв’язку з непереборними економічними обставинами, втратою доходів тощо. А як максимум, за творчого підходу можна пробувати доводити, що користування житлом неможливе повноцінно внаслідок карантину, а отже платити не повинен», – пише він, зазначаючи, що подібні норми є в законодавстві Австрії.

Серед недоліків законопроєкту Власюк згадує «цілковите нехтування інтересами лендлордів». Крім того, залишається незрозумілим, хто платитиме комунальні платежі.

Нагадаємо, до Верховної Ради також подано законопроєкт 3255, який забороняє розірвання договору найму житла з ініціативи наймодавця під час дії карантину.

Читайте також: Мене виселяють з орендованої квартири під час епідемії. Як на це реагують в Україні та світі

Станом на ранок 31 березня, в Україні зафіксовано 549 випадків коронавірусної хвороби COVID-19, 13 хворих померли.

Фото: Kinga Cichewicz, Unsplash

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button