Кількість хворих на коронавірус у світі перетнула позначку в мільйон. Половина планети – на карантині
Як привілей середнього класу карантин виявив нові рубежі соціальної нерівності.
Як привілей середнього класу карантин виявив нові рубежі соціальної нерівності.
Станом на третє березня Центр Джона Гопкінса та Worldometers повідомляють про 1,01 мільйона хворих на коронавірус COVID-19. Понад 53 тисячі людей загинули.
Йдеться лише про офіційно підтверджені випадки. Статистика також не відображає кількості хворих у реальному часі, адже на результати ПЛР-дослідження можна чекати близько п’яти діб. Це пояснюється, зокрема, навантаженням на лабораторії й неможливість обробляти велику кількість зразків одночасно.
Заступник Міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив сьогодні на брифінгу, що наразі летальність коронавірусної хвороби у світі складає 5,2%.
В Україні летальність поки що на рівні 2,4%. Для порівняння, в Італії помирає 12% від усіх хворих на коронавірус, в Іспанії – 9,2%. Показники летальності залежать від низки чинників. Наприклад, феномен Італії намагаються пояснити великим відсотком літніх людей, культурою поведінки, яка передбачає тісні соціальні контакти, великою часткою людей, які живуть із батьками, неврахуванням випадків із легким перебігом тощо. Про низькі показники летальності в Німеччині ми писали раніше.
Наразі крива захворюваності у світі рухається по експоненті й не думає вирівнюватися у плато. Графіки: worldometers.info
Вже понад 3,9 мільярда людей – це половина всього населення Землі – перебувають на тих чи інших формах карантину, відповідно до запроваждених їхніми урядами обмежень, пише Euronews.
Карантини, комендантські години та інші заходи запроваджено більш як у 90 країнах. Так, сьогодні, третього березня, карантин запроваджує Таїланд. В Індії, одній із найбільш населених країн світу, карантин запровадили 26 березня.
CNN зауважує, що в Індії карантин – це привілей середнього класу. Кожен шостий житель індійського міста мешкає у злиденних кварталах, нетрях. В деяких будинках немає туалету й водопроводу. Виходячи надвір до нужника, жителі нетрів заражають сусідів вірусом. Бідні люди також не мають заощаджень та запасів їжі, з якими могли би перечекати пандемію.
Читайте також: Наркокартелі запровадили карантин у фавелах Ріо-де-Жанейро
Facebook-паблік Inferno публікував фото умов, в яких змушені проводити карантин деякі люди в Азії.
Фото: sammy joonhee, Unsplash
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті