Як 3D-друк допомагає боротись з коронавірусом?
Зазвичай на промислових 3D-принтерах виготовляють протези та деталі для літаків, а відтепер — також респіратори і дихальні апарати.
Зазвичай на промислових 3D-принтерах виготовляють протези та деталі для літаків, а відтепер — також респіратори і дихальні апарати.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24975 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Видання The New Yorker зібрало кейси того, як 3D-друк допомагає боротися з коронавірусом у США та інших країнах світу.
На принтерах вже виготовляють індивідуальні засоби захисту і навіть створюють апарати для штучної вентиляції легень (АШВЛ).
Художники Айзек Будмен та Стефані Кіф, що мешкають у місті Сиракузи поблизу Нью-Йорку, володіють компанією з виготовлення 3D-принтерів. Вони дізнались, що медпрацівникам зараз дуже потрібні захисні щитки для обличчя. Після кількох годин проєктування художники створили та роздрукували прототип такого щитка, вдосконалили його дизайн та додали розмірну сітку. Офіс виконавчої влади округу Онондага вже зробив у них замовлення на триста таких одиниць.
Майже у кожному штаті працівники медичної сфери потребують кращого забезпечення індивідуальними засобами захисту. Мер міста Нью-Йорк Ендрю Куомо зробив урядове замовлення на 30 тисяч дихальних апаратів, на що президент США Дональд Трамп відреагував заявою: «Я не вірю, що вам стільки потрібно».
За оцінками New England Journal of Medicine, США потребує щонайменше мільйон апаратів ШВЛ, тоді як поточний їх запас у країні становить не більше ста шістдесяти тисяч. До того ж, деякі з них є нефункціональними.
Доктор Гері Тірні, паталогоанатом та співдиректор нещодавно створеного Массачусетського центру для утримання хворих на COVID-19, заявив, що відтак вони були вимушені звернутися до приватних підприємців, які мають 3D-принтери та інші можливості прототипування. Окрім того, залучення компаній, що використовують 3D-принтери, дозволяє в дуже короткі терміни перейти від проєктування моделей до їх виготовлення.
Невдовзі було організовано конкурс Code Life Ventilator Challenge – двотижневий хакатон на розробку апаратів ШВЛ, що будуть придатними саме для лікування ускладнень коронавірусної хвороби. Розробники-переможці отримують приз у $140 тис. Заявку на участь подали 700 команд з різних країн світу.
Схожу ініціативу запустила і Загальна лікарня Массачусетсу. Відомо, що один апарат ШВЛ коштує від 30 до 50 тис. долларів та складається з сотні тисяч деталей. Доктор Річард Бойєр, ініціатор хакатону, так описав вимогу до винаходу: «Ми прагнемо отримати щось менш витончене, що зможе зберегти чиєсь життя».
Інший співробітник Ден Бейкер разом з командою придумав, як зробити фільтраційні маски, подібні до респіраторів, які з’єднуються між собою, ніби елементи Lego. «Ми зараз на завершальному етапі розробки та тестування винаходу, проводимо випробовування, щоб довести ефективність її конструкції для багаторазового використання, стерилізації та безпечного використання», – повідомив він.
Компанія HP перетворила свої дослідницькі центри в Іспанії та Сполучених Штатах на фабрики з виготовлення масок для обличчя, лицьових щитів та інших засобів індивідуального захисту. Вона також співпрацює з дослідниками, щоб створити розгалужувачі, які дозволять одночасно двом пацієнтам використовувати один апарат штучної вентиляції.
Фото з сайту 3dprintingmedia.network
Читайте також: Автокомпанії Ford, General Motors і Tesla почнуть виробляти дихальні апарати.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті